Ove prirodne maske protiv bubuljica su odličan način da ih se rešite!

Ove prirodne maske protiv bubuljica su odličan način da ih se rešite!

Isprobajte ove prirodne maske protiv bubuljica. Jednostavne su, efikasne i zaista mnogo pomažu. Pred vama su recepti koji smanjuju akne sa lakoćom.

Recepta je mnogo, a razne biljke, kao i sastojci koje svakodnevno koristimo u kuhinji nam mogu pomoći da nam lice postane ponovo čisto i lepo. Sledi detaljnija priča o ovome!

Zašto baš prirodne maske protiv bubuljica?

Da podsetimo, bubuljice i akne predstavljaju oboljenje lojnih žlezda, a nastaju kao posledica poremećaja njihovog rada. Razlozi za njihovo pojavljivanje mogu biti i alergijske reakcije, ali i stres, zatim pubertet, poremećaji u imunološkom sistemu, takođe i genetska predispozicija…

Najgore što možete uraditi je da cedite bubuljice ili prekrivate korektorom za bubuljice ili puderom, jer tada zatvarate kožu, zapušavate pore i postižete kontraefekat.

Iz tog razloga su najbolje rešenje upravo prirodne metode protiv bubuljica i akni.

Mojoj prijateljici Jani je ovo mnogo pomoglo. Lice joj je sada savršeno, nije masno i nema bubuljice. I vaše može biti takvo ako uradite isto što i ona. Bacite pogled ! Ispričala je svoje iskustvo ovde: https://minutzamene.com/resenje-protiv-bubuljica-je-konacno-tu-i-brzo-deluje/

Osim toga, tu su i prirodne maske i losioni kojima možete čistiti kožu i nanositi par puta nedeljno i rešiti se svog problema. Ovaj tekst upravo posvećujemo tome, zato pročitajte dalje naše recepte i informacije koje vam nudimo.

Maske za akne i bubuljice – recepti

Evo nekoliko recepta koji su dosta popularni za čišćenje kože od akni i bubuljica, a pritom se vrlo jednostavno spremaju (i jeftini su).

Maska od krastavca protiv bubuljica

Krastavac je bogat vitaminom C i odličan izvor vode. Kada  ga kombinujemo sa drugim sastojcima dobijamo moćno oružije protiv bubuljica.

Sastojci:

  • Krastavac – 1 srednje veličine
  • Limunov sok – ½
  • Ulje čajevca – par kapi

prirodne maske protiv bubuljica

Krastavac bi trebalo oljuštiti i staviti u blender zajedno sa ostalim sastojcima. Izmiksajte ga tako da ne bude skroz kašasto, ali ipak dovoljno sitno. Isperite ice mlakom vodom i stavite masku. Ostavite da stoji oko pola sata. Nakon isteka vremena temeljno isperite lice. Ovu masku možete koristiti svaki dan jer je lagana i ne masti kožu.

Prirodna maska protiv bubuljica od kantariona

Potrebni su vam jedna ravna supena kašika sitno iseckanog sušenog kantariona, jedna ravna kafena kašičica projnog brašna i 4 supene kašike ključale vode.

Sve sastojke pomešajte i nanesite na prethodno očišćeno lice. Ostavite da deluje 10-ak minuta, pa isperite toplom vodom i sačekajte da se lice prirodno osuši, bez upotrebe peškira.

Kantarion isceljuje, pa će se bubuljice osušiti, a projno brašno pruža vitaminsko proteinski tretman. Koristite ovu masku 2 do 3 puta nedeljno.

Maska protiv bubuljica od žalfije

Delotvornosti žalfije su brojne, a jedna od njih jeste i rešavanje problema bubljica i akni. Ono što treba uraditi jeste da uzmete jednu filter kesicu čaja od žalfije ili jednu ravnu supenu kašiku sitno iseckane suve žalfije, uz 3 supene kašike ključale vode i papirnu maramicu.

Žalfiju prelijte ključalom vodom i ostavite da odstoji 10 minuta. Sadržaj dobro ocedite i tečnošću natopite maramicu. Stavite je na lice i ostavite dok se ne osuši. Lice nemojte posle ispirati vodom. Ponavljajte ovo svake večeri pred spavanje, a lice neka bude pre toga dobro očišćeno.

Evo kako se još koristi žalfija za lice.

Maska za bubuljice na licu od šargarepe

Potrebna vam je jedna veća šargarepa koju ćete prvo iseći na komade, pa onda izmiksati u blenderu. Dodajte malo brašna ako procenite da smesa nije dovoljno gusta. Premažite lice, naročito inficirana područja i ostavite da odstoji barem 10 minuta. Isperite mlakom vodom i nežno osušite kožu.

Priroda nam je podarila svoje biljke i plodove za rešenje gotovo svakog našeg zdravstvenog ili kozmetičkog problema. U oslobađanju od bubuljica vam mogu pomoći jagode, limun, med i propolis, razna ulja i čajevi… Sa svime ovime ćemo vas upoznati detaljnije, kako biste mogli da odaberete ono što je za vas pravi sastojak i najidelanije za pripremanje prirodne maske za lice protiv bubuljica.

Morska so za lice

Morska so je dobra i zdrava jer se dobija prirodnim putem iz mora i ne prolazi kroz bilo koju vrstu obrade koja menja njen prirodni sastav. Ona u sebi sadrži kalcijum, magnezijum, jod, gvožđe… Možete je uvesti u ishranu, a možete je koristiti spolja.

Između ostalog, pomaže kod suve kože, ali i kod ozbiljnih poremećaja kao što su bubuljice, akne, ekcemi, psorijaza… Možete je koristiti kao piling lica, ali i kao masku protiv bubuljica.

Pomešajte 2 kašike morske soli (sitnije samlevene) i 4 kašike meda. Nanesite na lice koje je čisto i izbegavajte predeo oko očiju, a nakon 15 minuta isperite toplom vodom.

Takođe, možete jednostavno pomešati pola kašičice morske soli sa 2dl vode i time čistiti lice pomoću vate nekoliko puta dnevno.
Morska so otpušava pore, čisti masnu kožu lica, isušava bubuljice, a ujedno sprečava nastanak novih.

Limun za bubuljice

Glavni aktivni sastojak limunovog soka je L-askorbinska kiselina, koja čisti kožu, a pomaže i u zarastanju ožiljka.

Pre upotrebe, neka vam lice bude čisto. Operite ga mlakom vodom i sapunom, a nakon toga na lice stavite peškir natopljen mlakom vodom, da bi vam se otvorile pore. Iscedite 1-2 limuna i nanesite sok na ugrožena područja, koristeći pamučnu vatu ili tufere.

Ostavite da deluje nekoliko minuta, pa isperite hladnom vodom koja će zatvoriti pore i onemogućiti njihovo začepljenje.

Neki smatraju da ovaj metod može isušivati kožu, pa je preporučljivo da se primenjuje 2-3 puta nedeljno. Takođe, limun može izazvati peckanje kada se nanese direktno na akne. Ovo možete smanjiti ako sok razredite sa nekoliko kapi vode.

Prednosti korišćenja limuna kao maske za akne i potkožne bubuljice jeste što on redukuje masnoću kože, ubija bakterije i smanjuje crvenilo kože lica.

Mane su te što vam može postati suva koža i što može izazvati bol zbog kiseline, zato ga koristite umereno, pridržavajući se uputstva.

Jabukovo sirće

Ono može da obnovi PH vrednost naše kože; deluje antibakterijski, protivupalno i umirujuće. Sadrži voćne kiseline koje pozitivno deluju na kožu.

Kada je lice u pitanju, koristi se protiv akni i bubuljica, i to u vidu tonika ili losiona.

Ako želite da ga koristite kao tonik, pomešajte jednu supenu kašiku jabukovog sirćeta i 2 šoljice vode. Navlažite vatu ovim rastvorom i pređite preko čiste i suve kože – tako ćete je zategnuti. Nemojte ispirati.

Ako pak želite da ga koristite kao losion, ova opcija je dobra za čišćenje masne i problematične kože: uklanja višak sebuma i dobro deluje protiv akni i bubuljica.

Prvo napravite test na manjem delu kože da vidite da li ste preosetljivi, jer nekada može prouzrukovati iritaciju, osip i svrab, zbog sirćetne kiseline. Stavite malo sirćeta na vrat i ostavite 15 minuta. Ako nema reakcije, možete ga koristiti na licu.

Saznajte kako se sve koristi jabukovo sirće za lice!

Med kao prirodna maska za lice protiv bubuljica

Med je prirodni antibiotik koji pomaže da se spreči infekcija i ubrza proces izlečenja akni. On takođe i čisti nečistoće koje dovode do zatvaranja pora i obnavlja teksturu kože.

Možete staviti malo meda na pamučni tufer i nežno masirati pogođene oblasti. Neka odstoji 30 minuta, pa isperite toplom vodom.

Ako želite da napravite masku, evo recepta: potrebne su vam 2-3 supene kašike meda i 3-4 supene kašike cimeta; mešajte dok se masa ne sjedini. Nanesite na pogođena mesta ili na celo lice pre spavanja. Ostavite masku preko noći i isperite ujutru toplom vodom.

Propolis vam takođe može pomoći u izlečenju od bubuljica, a uglavnom se koristi kao “instant” rešenje: uronite štapić za uši u propolis i nanesite na bubuljicu. Možete ostaviti i tokom noći, pa ujutru isprati. Bubuljica se brzo suši, a koža smiruje. Pisasli smo detaljno o tome ovde:

 Propolis za bubuljice, pčelinji dar za lice 

Maska od kvasca za bubuljice na licu

Kvasac je dobar za lice zbog svojih antibakterijskih svojstava; dermatolozi kažu da je nečista koža povezana sa nedostatkom vitamina B, a kvasac je posebno bogat njim.

Za pripremanje maske su vam potrebni 1 kocka svežeg kvasca i 3 kašičice mleka. Mleko ugrejte na laganoj vatri, dodajte kvasac i umešajte. Masku nanesite četkicom na kožu lica i vrata. Neka deluje 15 minuta, a onda isperite toplom, pa hladnom vodom. Budite uporne i strpljive i rezultati će biti vidljivi i pozitivni.

Maska od kurkume protiv bubuljica

Kurkuma se koristi unazad stotinama godina u Indiji kao tretman za lepotu. Odlično deluje kada je reč o uklanjanju fleka i ožiljaka od akni, kao i bubuljica. Pomaže i u sprečavanju širenja infekcije nakon istiskivanja bubuljice, deluje protivupalno, uništava bakterije odgovorne za stvaranje akni…

Kako napraviti masku? Osnovni sastojci su kurkuma i jogurt, a zavisno od tipa kože, možete dodati i med, sveže ceđene sokove, biljna ulja, aloa veru…

Opcija za svaki tip kože: pomešajte pola kašičice kurkume, kašičicu jogurta i nekoliko kapi limunovog soka. Nanesite na očišćeno lice, ostavite da deluje 30 minuta, pa isperite. Najbolji efekat dobijate ako masku koristite na svaka 3 dana.

Ako vam se bubuljica tek formira, pomešajte malo jabukovog sirćeta i kurkume i nanesite na bubuljicu. Neka deluje oko sat vremena, pa isperite. Najbolje je ovo uraditi uveče.

Za akne: jednostavnu masku od praha kurkume i malo vode nanesite na delove lica koji su zahvaćeni aknama. Možete dodati i limunov sok u ovu smesu.

Još jedan predlog – maska od kurkume i meda: pomešajte kurkumin prah sa dve kašike meda i ½ kašike brašna. Napravite gustu smesu uz jako malo vode. Nanesite u debljem sloju na lice i ostavite 25 minuta.

Otkrijte za šta je još dobra maska od kurkume!

Zelena glina kao prirodna maska za lice protiv bubuljica

Pomešajte kašiku zelene gline sa kašikom meda i kašičicom jogurta, pa dodajte malo mineralne vode, da se dobije fina pasta. Nanesite na očišćeno lice i ostavite 20-ak minuta, pa isperite mlakom, a onda hladnom vodom. Stavljajte je 2 puta nedeljno.

Možete i napraviti masku od zelene gline sa malo vode, uz dodatak lekovitih eteričnih ulja. Drži se na licu nekoliko minuta, dok se glina ne stegne. Nakon toga isperite.

Masku pripremajte u staklenoj ili keramičkoj posudi, a mešajte drvenom kašikom, da glina ne bi izgubila svoja lekovita svojstva.

Glina kod bubuljica u prvoj fazi pojavljivanja ne dozvoljava da se razviju u gnojne, a kod gnojnih isušuje bubuljice. Takođe čisti lice i od mitisera.

Crna maska protiv bubuljica

To je forma uglja koja može iz organizma izvući toksine i hemikalije; dobrobiti aktivnog uglja su brojne, a pogodan je i za upotrebu na koži. Može se često naći u formi kapsula, tableta i praha. Koristi se i u borbi protiv akni i bubuljica.

Za masku su vam potrebni 2 kapsule aktivnog uglja, 2 kafene kašičice gela Aloa vere, 1 mlaz ružine vode i 1-2 kapi esencije ulja čajnog drveta.

maske protiv akni

Otvorite kapsule i sipajte u činiju; dodajte gel, prsnite ružinu vodu, pa dodajte ulje. Dobro promešajte. Nanesite tanak sloj na lice i ostavite 10-20 minuta. Isperite toplom vodom i kožu potapkajte suvim peškirom. Ako ostane višak uglja na licu, uklonite ga nežno sapunom.

Pre upotrebe, proverite na nekom delu kože jeste li alergični na sastojke.

 

Maska protiv bubuljica od brašna i jogurta

Znam da je malo čudno jer odkud sada brašno u maskama ? Njega dodajemo kao svojstvo zgušnjivača zbog čega dobijamo lepu, kremastu masku za lice. Jogurt dodajemo zbog svojih antimikrobnih i probiotskih svojstava. Ovaj proizvod pravimo uz pomoć sledećih sastojaka:

  • Jogurt – ½- 1 čaša jogurta
  • Brašno – oko 15 grama
  • Maslinovo ulje – 1- 2 kafene kašičice
  • Med – jedna kašičica

Priprema: Sastojke stavite u posudu i lagano sjedinite. Kako bi ga lepo umutili bolje je staviti prvo brašno i dodavati jogurt malo po malo (uz lagano mešanje). Ako stavite sve odjednom mogu se napraviti grudvice i masa neće biti homogena. Masku stavite u debelom sloju. Ostavite da se prosuši i tek onda isperite mlakom vodom. Primenjujte je maksimalno jednom u nedelju dana.

Na ovom videu naći ćete još korisnih saveta o maskama za bubuljice i još dobrih recepata!

Čajevi u borbi protiv bubuljica i akni

Pre svega, treba da znate da postoje unutrašnji i spoljašnji tretman čajevima u lečenju akni i bubuljica, a vi možete odlučiti šta vam više odgovara.

Omiljeni i najdelotvorniji među čajevima kada je u pitanju rešavanje ovog problema jeste zeleni čaj. On je bogat polifenolima i antioksidansima, a ove supstance privlače toksine na površinu, smanjuju upalu i neutrališu bakterije. Takođe, ovaj čaj sadrži visok nivo vitamina C, D i K, cinka, kalcijuma, magnezijuma i gvožđa.

Losion možete spraviti tako što ćete na 4 šoljice vode staviti 3 kesice čaja. Ostavite da odstoji 20 minuta, pa ga na ugroženo područje nanesite pamučnom vatom ili isprskajte pomoću bočice sa raspršivačem. Može se koristiti za sve tipove kože.

Možete i samo piti čaj, šolju dnevno i nakon ispijanja kesicom čaja pređite preko lica kružnim pokretima.

Čajevi za akne i bubuljice – unutrašnji tretman

Ako ste se odlučili da pijete čajeve i na taj način pročistite organizam i kožu, evo nekoliko predloga onih koji najviše pomažu za lice i uklanjanje bubuljica.

  • Čaj od čička: on eliminiše toksine; treba vam 3-4 kašike korena čička i litar vode. Pijte tokom dana; tretman traje dva meseca, sa 10 dana pauze posle prvog meseca.
  • Čaj od ljubičice: kuvajte kašičicu ljubičica u 250ml vode, procedite i pustite da se ohladi. Pijte 2-3 šolje dnevno, pola sata pre obroka, 6 dana, a onda napravite pauzu.
  • Čaj od maslačka: ima gorak ukus, ali možete dodati med i limun. Pijte dve šolje dnevno mesec dana, da biste otklonili akne.

Čajevi za spoljašnji tretman

  • Čaj od cvetova nevena: zaceljuje ožiljke, umiruje upale. Pripremajte malu količinu esencije cveća nevena i koristite je svežu tokom dana; stavljajte svako veče pred spavanje obloge na ugrožene delove.
  • Čaj od hmelja: sprečava infekcije mikroba; kuvajte kašičicu hmelja u šolji vode i dobijeni rastvor koristite za obloge. Stavljajte na čistu kožu, svako veče i rano ujutru.

Ulja u službi uklanjanja bubuljica

Verovali ili ne, ali ulja nisu nužno neprijatelji bubuljičavog lica. Probajte ova:

Ulje semenki grožđa

Primena mu je u prehrani i kozmetici. Ulazi u sastav mnogih preparata za negu tela, hidratantnih kremi, krema za sunčanje i dr. Naročito je popularno ulje od semenki grožđa za lice.

Izuzetan je izvor vitamina E i masnih kiselina, odličan antioksidans, deluje antiupalno, delotvorno je i kao blaga hidratantna krema. Treba se držati na hladnom i tamnom mestu, najbolje u frižideru.

Ako želite da se oslobodite bubuljica, zgnječite 5-7 zrna belog grožđa i pomešajte sa kašikom zobenih pahuljica. Masku nanesite na lice, ostavite da deluje 15 minuta i isperite mlakom vodom.

Ulje čajevca

Ono vrlo brzo elimiše upale i ubrzava oporavak; deluje blago i prijatno na lice.

U manju posudu sipajte malo vode i izručite par kapi čajevca, promešajte i natopite vatu ili gazu, pa očistite lice.

Ako ga do sada niste koristili, testirajte ga prvo na koži ruke. Ako primetite crvenilo, nemojte ga nanositi. Nemojte ga koristiti nerazblaženog.

Koristan recept za akne je da pomešate 12 kapi ulja čajevca i 30ml hladnog ulja (maslinovo, suncokretovo, kokosovo). Možete i dodati nekoliko kapi u kremu za lice.

Upoznajte se bolje sa uljem čajevca!

Ulje tamjana

Tamjan zaista ima brojne delotvorne osobine, a jedan od glavnih sastojaka njegovog ulja jeste bosvelična kiselina, koja ima antiupalno, umirujuće i antitumorno delovanje.

Koristi se isključivo za spoljnu upotrebu.

Ulje tamjana koristite svakodnevno, 1 ili 2 puta dnevno. Utrljajte ga na oštećenu regiju lica.

Kao što vidite, mogućnosti za uklanjanje akni i bubuljica su brojne, prirodnih maski za lice zaista ima dosta, na vama je samo da odaberete neku koja će najviše odgovarati vašem licu i onda vam preostaje da budete uporne, pridržavate se saveta i uputstava i rezultati sigurno neće izostati.

A ukoliko vam spravljanje ovih maski možda deluje suviše komplikovano, uvek možete razmisliti i o redovnoj nezi nekom prirodnom kremom protiv bubuljica, koja sadrži bar neke od gore navedenih sastojaka.