Najbolja maska za mitisere čisti pore očas posla

Najbolja maska za mitisere čisti pore očas posla

Znate li da maska za mitisere može da vam pomogne da očistite lice i rešite se crnih tačkica lako i u toplini svog doma? Evo šta ih čini posebnim i koje su najbolje.

Šta su mitiseri i koliko se često javljaju na koži lica svi već dobro znamo. Bilo da imate suvu ili masnu kožu lica, velika je verovatnoća da ovaj problem imate redovno.

Naprosto, koža lica najpodložnija je skupljanju prljavštine i sebuma u porama, pa ni ne čudi da su posledica mitiseri. Istina je da masna koža ovaj problem ima češće i u većem broju, ali muke po mitiserima su nam svima slaba tačka.

Šta, onda, uraditi po tom pitanju?

Zašto da ne naučimo kako da mitisere čistimo sami, kad već moramo?

Imamo za vas tri reči: maska za mitisere.

Od onih koje možete smućkati sami, do onih kupovnih – izlistali smo sve u detalje.

Maska protiv mitisera: kupovna varijanta

Ukoliko niste vični pravljenju maski ili nemate vremena za to – postoji lakša varijanta. Maske za mitisere možete kupiti u bilo kojoj apoteci ili drogeriji, a imate i širok izbor.

One mogu biti namenjene celom licu, ali i parcijalne. Tako, na primer, za mitisere na nosu imate u ponudi trakice za mitisere koje su dizajnirane specijalno za ovo područje, tako da prijanjaju uz kožu nosa i izvlače mitisere iz pora. One postoje i u varijanti za čelo (tj. deo oko obrva), ali i za bradu; drugim rečima za onu problematičnu T zonu lica na kojoj se mitiseri najčešće i javljaju.

Pored trakica, postoje i klasične maske za celo lice koje možete kupiti u pakovanjima za jednu upotrebu ili teglicama koje vam pokriju nekoliko tretmana.  Najpopularnije su, takozvane, peel off maske, tj. maske koje se ljušte sa kože nakon što se osuše. Za njih bi mitiseri trebalo da se lepe, pa se tako i lakše izvlače crni čepovi iz pora. Međutim, ako imate suvu osetljivu kožu, ona može da vam bude previše agresivna i da ukloni i ono malo masnoće što imate i izazove iritaciju i crvenilo. Za vas su onda druge varijante, a srećom – ima ih.

Šta sadrže maske za uklanjanje mitisera?

  • Veliki broj njih sadrži krastavac kao glavni sastojak jer njegovi sastojci nakon čišćenja sužavaju pore.
  • Veruje se da je dobra i maska za mitisere na bazi blata iz Mrtvog mora, jer u njemu ima dosta sastojaka koji su potpuno bezbedni za svaki tip kože, a deluju na mitisere i proširene pore. Ovo blato čisti prljavštinu iz pora dubinski i ujedno i hidrira kožu, što je važno za sprečavanje novih mitisera.
  • Aktivni ugalj je čest u ovakvim maskama. On je specifičan po tome što za sebe vezuje nečistoće pa se ispiranjem maske isperu i one sa kože
  • U poslednje vreme, pravu pomamu je izazvala crna maska za mitisere. Ona jako dobro prianja uz kožu, efikasno se povezuje sa crnim čepovima i lako ih izvlači napolje. Jedina muka s njom jeste što ju je malo teže i bolnije skinuti.

Ali, hej, svi smo mi malo trpeli zbog lepote, zar ne?

Najbolje rešenje za mitisere je svakako pokušati učiniti nešto da se uopšte ne jave, pa još ako je to prirodno, onda ste napravili pun pogodak.

Ksenija je uradila upravo to! Potpuno se rešila mitisera, bubuljica i masne kože lice i sada joj je lice savršeno čisto i bez mana! Pročitajte o čemu se radi klikom na ovaj link: https://minutzamene.com/kako-sam-se-resila-bubuljica-mitisera-masne-koze-lica/

Pre nego što vam ponudimo recepte za pravljenje ovih negujućih proizvoda koji će ukloniti mitisere, da vam navedemo i koji su se to kupovni proizvodi pokazali kao dobri.

Najbolja maska za mitisere

Kozmetika je napravljena sa razlogom:  efikasnija je od domaćih pripravaka i ima više aktivnih sastojaka + štedi vreme. Pitali smo žene koje maske koriste za uklanjanje mitisera. Uglavnom su u pitanju crne maske i  ove su se izdvojile:

  • Garnier Skin naturals pure active 3u1 maska – obogaćena aktivnim ugljem i salicilnom kiselinom. Salicilna kiselina rastvara masnoću, mrtve ćelije kože i omekšava sadržaj u porama. Aktivni ugalj ih privlači i vezuje za sebe. Ovo je peel off maska. Koristi se jednom nedeljno. Cena tube je oko 815 rsd i može se naći u bolje snabdevenim drogerijama.
  • Balea maska – prodaje se u kesicama za jednokratnu upotrebu. Isto je reč o peel off maski. Sadrži salicilnu kiselinu, aktivni ugalj, ali i cink koji deluje umirujuće i zaceljujuće na kožu. Proizvođač kaže da uklanja mrtve ćelije kože i sprečava mitisere, bubuljice i akne. Cena je 99 rsd za kesicu.
  • Revuelle No problem crna maska. Još jedna peel off varijnata sa aktivnim ugljem. Pored njega sadrži jone cinka i srebra  koji imaju antibakterijsku ulogu. Cena je 249 rsd za tubu ovog proizvoda.

Sve u svemu, ove maske koriste se najviše jednom nedeljno i one su odlična prevencija dubljih problema sa aknama. No, ako imate osetljivu kožu, onda je bolje da kupite neki preparat protiv bubuljica na biljnoj bazi koji se ne ljušti sa lica.

A možete se oprobati i u pravljenju maski.

Maska za mitisere za masnu kožu

Koža zahvaćena mitiserima često muči muku sa još nekom vrstom nepravilnosti. Počesto je to masno lice. Višku sebuma odgovaraju pilinzi, dok bubuljice ne reaguju dobro na bilo koju vrstu grebanja kože. U tom smislu treba biti veoma pažljiv i odabrati neko sredstvo koje će podjednako dobro delovati i na bubuljice i na masnoću.

Tu mogu pomoći jako dobro kvasac i jogurt.

Kvasac je poznat po vitaminu B, a za bubuljice je značajan jer iz pora izvlači nečistoće i ostavlja ih čistima.

Jogurt poznat po svojim probiotskim svojstvima, jako dobro regulise pojavu sebuma. Zato su ove dve stvari u ovom slučaju magična kombinacija

Maska se pravi veoma lako. Potrebno je da 1 kesicu kvasca pomesate sa 2 kašike jogurta ili malo vise, da se napravi kremasta struktura. Ako se pitate da li može kvasac funta, može, ali ga onda treba dobro izgnječiti i napraviti od njega i jogurta pastu.

Očistite lice i nanesite masku, koju možete ostaviti pola sata. Zatim je isperite toplom vodom. Već posle dva stavljanja, rezultati se vide. Koža je manje masna, a mitiseri bez pritiskanja i ceđenja sami ispadaju.

Maska za mitisere za suvu kožu

Oni koji imaju mitisere, a pak, kubure sa suvom kožom, treba naročito da budu oprezni, kako im se lice ne bi dodatno isperutalo i upalilo. Zaista se na takvu kožu ne sme bilo sta stavljati. Ako je pored ublažavanja simtoma suve kože cilj i uklanjanje mitisera, onda imamo pravu masku za vas. Pravi se lako:

  • 1 kasičica limunovog soka
  • 1 kasika maslinovog ulja
  • 1 kasika mlevenih ovsenih pahuljica

Pahuljice mogu biti i nesamlevene, ali će se sa sitnijima napraviti kompaktnija pasta. Potrebno je pomeati sastojke i sve ih naneti na prethodno umiveno i očisčeno lice. Maska treba da odstoji barem 20 minuta na licu. Kada se umijete mlakom vodom, ispod ostaje baršunasta koža, koja je mekana i toniranija.

Ovu masku bi trebalo nanositi na lice barem jednom nedeljno, ako želite dobre rezultate.

Maska od gline u borbi protiv mitisera

Najčešći sastojak ovih maski protiv mitisera jeste glina, jer je dokazano da je ona sastojak koji najbolje upija sebum i veže za sebe masnoću i prljavštinu iz pora. Najčešće se u ovim maskama koriste i kaolinit, kelp i spirulina.

Maska od gline posebno je dobra za masnu kožu sklonu bubuljicama i komedonima. Ne samo da otklanja mitisere, ova maska sužava i proširene pore, što je važan korak u sprečavanju nastanka novih bubuljica.

Naravno, ova maska neće otkloniti bubuljice, ali je dobra za čišćenje lica što je prvi korak u nezi kože koja pati od akni. Onda kad je ukombinujete sa dobrom kremom za lice protiv bubuljica, onda ste sebi u velikoj meri rešili problem.

Čak iako ne volite da sami pravite svoje maske, masku od gline lako je napraviti. Sve što vam treba je malo kozmetičke gline i voda, ili jabukovo sirće. Pomešajte sastojke u jednakim razmerama; dakle na 1 kašiku zelene gline, na primer, ide 1 kašika jabukovog sirćeta.

Umutite masku dobro dok ne razbijete sve grudvice i namažite na kožu lica. Ova maska za mitisere treba da stoji na licu dok se ne osuši, za šta vam u proseku treba nekih 15-20 minuta, nakon čega je treba isprati toplom vodom.

Da nega bude potpuna, nakon nje treba koristiti kvalitetnu hidratantnu kremu za negu lica . Glina dosta isušuje kožu i vlagu ćete na ovaj način nadoknaditi, pa koža neće doživeti šok.

A ako baš želite da bude crna kao ove kupovne, evo recepta.

Maska za uklanjanje mitisera na bazi aktivnog uglja

Još jedan popriličan hit u nezi kože lica u poslednje vreme je i ugalj, i to naročito aktivni ugalj. Osim što je dobar za zdravlje čitavog organizma, aktivni ugalj ima takva svojstva da upija masnoću, ali i kontroliše lučenje sebuma nakon njegovog korišćenja.

maska protiv mitisera

Možete ga nabaviti u svakoj apoteci i prodavnici zdrave hrane, i to u prahu, taman kakav treba da se napravi maska za mitisere.

Jedna takva maska protiv mitisera pravi se od sledećih sastojaka:

  • 1 kašičica aktivnog uglja
  • 1 kašičica želatina (goveđi želatin, ako može)
  • 1 kašika vode (najbolje destilovane).

U šerpicu stavite aktivni ugalj i dodajte želatin. Šerpicu stavite na drugu šerpicu i uključite na tihu vatru (što će reći otopite na pari). Dodajte vodu i lagano mešajte drvenom kašikom dok se sastojci ne otope i sjedine.

Masku nanesite na lice nakon par minuta, kada se malo prohladi (ali još uvek bude u tečnom stanju). Ovu masku pre svega treba koristiti na područjima kože gde se nalaze mitiseri, tako da je ne morate stavljati na celo lice.

Ostavite je na licu 10-15 minuta i lagano oljuštite s lica. Nakon toga isperite lice kako biste skinuli ostatke maske.

Aktivni ugalj otpušiće pore i izvući mitisere, a želatin obezbediće koži dovoljno kolagena koji joj je potreban da bude lepa i zategnuta. Međutim, nemojte ovu masku nanositi na obrve, jer je jaka i može ih iščupati kada je budete skidali.

Kombinujte ugalj i glinu protiv mitisera i bubuljica

Ukoliko vas muče bubuljice na licu, maska za mitisere treba da bude nešto jača. To ćete postići kombinacijom aktivnog uglja i gline.

Za ovu masku potrebno vam je:

  • ½ kašičice aktivnog uglja
  • 1 kašika kozmetičke gline
  • 1 kašičica jabukovog sirćeta
  • malo vode.

Najpre pomešajte aktivni ugalj i glinu (oba u prahu) i dodajte jabukovo sirće, pa malo vode u odnosu na to koliko je maska gusta. Mešajte sastojke dok ne dobijete glatku pastu koja nije previše tečna.

Nanesite masku na lice, najbolje četkicom, kako bi slojevi bili ravnomerni. Posebnu pažnju obratite na one delove lica koji su veoma masni i imaju višak sebuma.

Ostavite masku da odstoji 7-10 minuta i isperite je, pa nakon toga nanesite hidratantnu kremu bez ulja za lice, kako ne biste nanovo zapušili pore. Tretman možete ponoviti do 2 puta nedeljno kako bi ova maska za mitisere imala najbolji efekat.

Domaće maske za lice protiv mitisera i bubuljica

Ipak, nije neophodno da koristite neki od ovih kozmetičkih sastojaka kako biste napravili masku protiv mitisera. Dobra maska za mitisere može da sadrži i samo one sastojke koje možete naći skoro u svakom domaćinstvu.

Pre svih to su med i mleko, ali i mnogi drugi sastojci koji čiste kožu i pore, funkcionišu kao blagi pilinzi, pa samim tim tako i uklanjaju mitisere.

E sad,  kako se prave neke od maski za mitisere imate u ovom videu, pa pogledajte!

Evo još nekih predloga:

Mleko i med

Znate kako mnogi sapuni, gelovi za tuširanje i ostali preparati često sadrže ovu kombinaciju? E, pa to nije uzalud.

Mleko i med neguju kožu, pružajući joj vlažnost koja joj je neophodna, a u kombinaciji sa želatinom su odlična maska za mitisere.

Potrebna vam je 1 kašika mleka, 1 kašičica želatina i 1 kašika meda. Sve ovo treba otopiti na pari i mešati dok se ne sjedini u jednaku masu. Potom ostavite masku da se malo ohladi, pa nanesite na lice.

Ostavite masku na licu 10-15 minuta i lagano oljuštite. Potom operite lice kako biste skinuli ostatke maske i namažite kožu kremom za lice.

Maska za mitisere od mleka i oraščića

Mleko možete koristiti i bez meda, i ono će opet delovati na mitisere.

Na primer, za masnu kožu odlična je kombinacija mleka i oraščića. Ova dva sastojka treba pomešati u takvoj razmeri da dobijete gustu pastu. Poenta je u oraščiću koji ne samo da će izvući mitisere, već će vam pružiti i blagi piling lica.

Trljajte pastom lice 3-5 minuta kružnim pokretima. Ukoliko želite možete ostaviti masku na licu par minuta pre toga. Potom dobro isperite lice.

Kako med sam izvlači mitisere?

Med je sam po sebi odlična maska za mitisere jer može da veže tamne čepove za sebe. Zbog toga možete na lice namazati čist med, i to onaj koji je naročito lepljiv.

Potom brzo prstima tapkajte po licu po onim delovima gde se nalaze mitiseri. Med tako hvata mitisere i izvlači ih iz pora, a usput blokira i bakterije da se nastane u porama.

Dovoljno je da ovo radite oko 3 minuta i potom dobro isperete lice toplom vodom, pa onda hladnom kako biste zatvorili pore i začudićete se koliko mitiseri reaguju na ovakav tretman.

Cimet i med za lice

Još jedna dobra maska za mitisere sa medom jeste maska od cimeta i meda. I jedan i drugi sastojak, osim što izvlače mitisere, deluju protiv bakterija i tako sprečavaju nastanak novih mitisera i eventualnih upala, nakon kojih obično slede bubuljice.

Pomepajte 2 kašičice cimeta i 2 kašičice meda tako da dobijete gustu pastu. Nanesite masku na lice onde gde ima mitisera. Imaćete osećaj da vas koža pecka, i to poprilično, ali je svejedno ostavite na koži.

Ipak, maska treba da stoji na licu svega 2-3 minuta, nakon čega je možete isprati mlakom vodom. Koristite je na svaka 3 dana i mitiseri će se pojavljivati sve manje.

Maska za mitisere od želatina

Želatin je veoma poznat i koristan u borbi protiv bora. Ipak, njegova uloga je značajna i u borbi protiv mitisera, i to u vidu maske. Jedna od boljih maski za mitisere pravi se od goveđeg želatina i to vrlo lako. Potrebno je:

  • 1 dl zelenog čaja
  • 1 kesica želatina

Čaj možete skuvati iz kesice ili samu biljku. Ne treba da bude mnogo vode, ali bi trebalo da bude malo vise čaja, da bude jači. Kada je čaj mlak, treba u njega sipati želatin. On će ubrzo početi da bubri.

Pre nego to se skroz zgusne, treba da se nanese na lice. On će se tu ohladiti i stegnuti. Kada se to desi, posle dvadesestak minuta ga treba odlepiti i isprati lice vodom. Mitiseri će u velikoj meri ispasti zajedno sa maskom.

Kada operete lice, osetićete da je blago zategnuto, ali i očišćeno. Ne bi bilo loše da se otvorene pore obrišu nekim prirodnim losionom za lice. Biće mu potrebna samo mala količina neke prirodne kreme posle toga, da bude potpuno zaglađeno.

Maska za mitisere od jaja

Gde je nega lica tu je i neka maska od jaja. Naročito je su belanca uspešna u izvlačenju mitisera iz pora.

Na primer, možete napraviti svoje improvizovane trakice za mitisere uz pomoć samo jednog jajeta. Treba samo da umutite jedno belance lagano (ne treba vam pena za ovo) i namažete ga na deo kože sa mitiserima.

Potom uzmete parče ubrusa i stavite preko belanceta na kožu. Dobro pritisnite kako bi se ubrus zalepio za kožu, pa samim tim i za mitisere. Potom preko ubrusa nanesite još jedan sloj belanceta.

Ostavite sve da se potpuno osuši sve dok taj deo lica ne počne da vas zateže. Potom polako oljuštite ubrus s lica. Isperite lice kako biste skinuli ostatke trakica i potom hidrirajte kožu.

Iskustva kažu da će ovakva maska za mitisere imati efekat i ako isključite iz jednačine ubruse. Samo nanesite nekoliko slojeva belanaca na lice (pravite pauze između nanošenja, da se jaja barem malo osuše na koži) i ostavite da se potpuno osuše.

Čim koža počne da se zateže, nakon otprilike 15 minuta, isperite masku ili je skinite krpom natopljenom toplom vodom.

Maska od kafe za mitisere

Talog od kafe može biti odličan piling za mitisere. Ipak, kafa se za mitisere veoma uspesno može koristiti i kao maska. U kombinaciji sa cimetom daje izuzetne rezultate  kod smirivanja upala, ali i kod čisćenja pora, sto je za nestanak mitisera od izuzetne važnosti.

Za ovu masku će vam biti potrebno:

  •  2 kasike kafe
  • pola kasičice cimeta
  • kasičica kokosovog ulja

Od ova tri sastojka treba da napravite pastu, koja nike naročito gusta, ali nikako ne sme da bude retka. Znači, bolje malo gušća, nego tečna. Ulje je gusto samo po sebi, tako da ni ono neće dozvoliti tečnu strukturu.

Masku treba naneti na prethodno očisćeno lice i tako držati 15 minuta. Biće potrebna mlaka voda da se maska ispere. Posle nekoliko nanoenja, rezultat je čisto lice, bez upala, mitisera, nepravilnosti na koži.

Soda bikarbona

I soda bikrabona funkcioniše pola kao maska, pola kao piling, ali bitno je da otklanja mitisere očas posla. Oni koji su je probali kažu da je odlična za mešovit tip kože.

Za još bolji efekat, kombinujte je sa nekim sastojcima sa liste.

Na primer, napravite masku od sode bikarbone i meda. Pomešajte 2 kašike sode bikarbone i 1 kašiku meda. Kada dobijete jednaku masu, nanesite na lice ravnomerno i to na delove lica gde se nalaze mitiseri.

Ostavite masku da odstoji 10-15 minuta čak iako osećate blago peckanje. Potom je isperite mlakom vodom. Soda bikarbona rastvoriće čepove iz pora, a med će hidrirati vašu kožu. Masku možete koristiti 2-3 puta nedeljno.

Maska protiv mitisera od kurkume

Kurkuma ima snažna antibakterijska svojstva, pa bi mogla biti sjajan prirodan lek za mitisere, ali i za kožu sklonu bubuljicama.

Maska za mitisere od kurkume sadrži sledeće sastojke:

  • ½ kašičice kurkume
  • 1 kašičicu sandalovine
  • 2 kašike jogurta.

Sjedinite sve sastojke tako što ćete prvo izmutiti jogurt i kurkumu, pa dodati sandalovinu.

Kada dobijete glatku pastu, nanesite je ravnomerno na lice. Pošto su svi sastojci blagi i hranljivi, masku možete naneti na celo lice.

Ostavite masku da deluje i do pola sata. Potom je isperite hladnom vodom i nežno osušite kožu. Masku možete koristiti i do 3-4 puta nedeljno kako biste se rešili mitisera, ali i dobili podmlađenu kožu.

Super maska protiv mitisera

Za kraj, evo jedne prirodne super maske za mitisere koja će vas rešiti ove muke dok trepnete. Maska je naročito dobra za osetljivu i suvu kožu.

peel off maska za mitisere

Potrebno vam je:

  • 1 kašika limunovog soka
  • 2 kašike ovsenih pahuljica
  • 3 kašike jogurta
  • 1 kašika maslinovog ulja.

Ovsene pahuljice funkcionisaće kao piling i izvući mitisere iz pora, limunov sok će suziti pore ali i izbledeti mitisere, dok će jogurt regulisati nivo sebuma zahvaljujući mlečnoj kiselini. Konačno, maslinovo ulje sadrži vitamin E koji će nahraniti vašu kožu.

Pomešajte najpre jogurt i ovsene pahuljice dok ne ujednačite smesu. Potom dodajte maslinovo ulje i na kraju limun. Kada sve ovo dobro umešate tako da dobijete jednaku smesu, nanesite je na lice.

U suštini nije neophodno držati ovu masku na licu, ali neće vam škoditi da se strpite nekih 10 minuta. Nakon toga polako ispirajte masku kružnim pokretima kako biste ovsenim pahuljicama odradili piling.

Kada skinete i poslednje tragove ove maske, umijte se hladnom vodom da zatvorite pore i lagano osušite kožu. A onda, znate već, vreme je za hranljivu hidratantnu kremu kako bi kože bila negovana.

 

Verujemo da smo vas sada naoružali dobrim receptima i savetima za izbor najbolje maske za mitisere. Ostaje vam da ih probate i razoružate te dosadne crne napasti sa vašeg lica.