Samo najbolji balzam za usne štiti! Evo liste!

Samo najbolji balzam za usne štiti! Evo liste!

Autor:

Koji je najbolji balzam za usne koji vam može pružiti zaštitu, kako tokom zime, tako i tokom leta? Nije svejedno, stavljamo ih na usta! Evo odgovora.

Glavna funkcija balzama za usne jeste da zaštiti i da spreči isušivanje i pucanje usana. U isto vreme, neki od sastojaka imaju dodatnu korist, a to je da hrane vaše usne, pa čak i da im povećaju volumen!

Balzam za usne  je neizbežan je sastojak svake ženske torbe i koristi se lako i jednostavno. Za čas posla dobijate sjaj i lepši, puniji izgled usana.

Samo, nije baš svejedno koji koristite.

Da vidimo prvo zašto je neophodani koje sve prednosti ima.

Balzam za usne upotreba

Balzam za usne potreban je i leti i zimi!

  • Leto jeste omiljeno godišnje doba većini, ali je u isto vreme jedno od najgorih godišnjih doba za vaše usne. Bez obzira na visoku vlažnost u većini mesta, usne su izložene visokoj temperaturi i suncu, što im neće prijati.
  • Tokom zime, kada je vetrovito vreme, vaše usne mogu brže da se isuše i da ispucaju. Ipak,  ako znate kako ispravno da brinete o njima, mogu biti veoma nežne i zavodljive.

Sanja je pronašla nešto još bolje – prirodan način da neguje usne koji joj je ujedno povećao volumen usana. Prezadovoljna je. Usne su joj mekane, a izgledaju mnogo privlačnije i to u samo par poteza. Kak joj to polazi za rukom?  Lako je! Njena tajna može biti i vaš trik za punije usne, a saznajte je iz njene lične priče na ovom linku:  https://minutzamene.com/kako-sam-povecala-usne-prirodnim-putem/

Rekli smo već da nije svejedno koji balzam za usne koristite. Ipak ih nanosimo na usne i često malo i pojedemo. Takođe, pojedini proizvodi ovog tipa su dospeli na glas izazivaju neku vrstu zavisnosti i da kada jednom počnete da ih koristite, vaše usne više neće moći bez njih. To su odlike balzama koji baš i nisu top izbor. Zato, da biste doneli dobru odluku, pročitajte sledeće

Kako izabrati najbolji balzam za usne?

Postoji veliki broj balzama , ali se pitate koji je dobar i kako da birate onaj jedan, najbolji za sebe. Evo nekoliko predloga, koje su se do sada pokazali kao najbolji, pa vi možete izabrati koji vama najviše odgovara:

balzam za negu usana

Eos balzam za usne –  Ovaj balzam traje dugo i veoma lepo miriše. Na pakovanju piše da je 100% prirodan. Veliki broj biljnih sastojaka čine ga ozbiljnom pomoći za ispucale usne i ispucalu kožu. Postoje u više oblika i aroma ( jagoda, kokos, borovnica….) .

Lipolea serum za usne – Daleko više od običnog balzama. Ovaj proizvod bogat je sastojcima koji neguju usne na najbolji način, ali sadrži i hijaluron i ekstrakt mentola koji pomažu da se odmah dobije veći volumen usana.

Nuxe Reve de miel medeni balzam za usne . Prirodni balzam  spakovan u kutijicu,  daje izvrsnu zaštitu u svim vremenskim uslovima. Vaše usne će nakon njega biti nežne i glatke. Sadrži propolis, bagremov med, biljna ulja, alantoin.

Carmex balzam za usne – On je izvrstan  za skijaše i tokom zimskih meseci. Brend koji veoma dobija na popuarnosti. Sadrži kako buter, kamfor, lanolin, pčelinji vosak. Može se nabaviti u tubici i u stiku i ima primamljive arome.

Mixa balzam za usne – namenjen je izuzetno suvoj koži usana. Sadrži vitamin E i Shea maslac. Nema miris ni boju.

Labello – balzam za usne čiji je naziv postao sinonim za ovaj proizvod. Mnogi čak i ne znaju da je ovo naziv brenda. Labello u svom asortimanu ima dosta vrsta ovog proizvoda, od onih namenjenih hidrataciji, sa prirodnim uljima do onih namenjenih za piling usana. Dermatološki su testirani.

Blistex balzam za usne – Od ovog brenda posebno bismo izdvojili Blisetx MedPlus,namenjen izuzetno suvim usnama. Sadrži eukaliptus i mentol, pa ima efekat hlađenja. Ima i SP faktor 15.

Dexe balzam – Budući da usne nemaju gotovo nikakvih uljnih žlezda, one se vrlo brzo isušuju, postaju grube, ispucale, čak i upaljene. Taj  učinak mnogo se pogoršava u ekstremnim vremenskim uslovima kao što su vrelo leto ili tokom zime. Ovaj preparat biće vam od najveće koristi.

Balzami za usne u boji – da ili ne?

Pretpostavljamo da ste videli u prodaji, a možda nekada i koristili, balzame za usne u boji. Boje variraju, od crvene, preko roze, do narandžaste. Odmah da se razumemo, to su u većini slučajeva samo nagoveštaji boje, nema pravog pigmenta. Ranije je postojao jedan, sa mirisom višnje, koji je bio poprilično crvene boje, ali ga više nema u prodaji.

Karakteristika ovih balzama je da poprilično dobro neguju, gotovo identično kao i balzami bez boje. Postoje i oni među njima koji daju zaštitni film sa bojom, ali ništa više od toga, jako ih brzo usne upiju. Jednostavno, od osobe zavisi da li želi i ima potrebu da ih koristi ili ne.

Balzami za usne, u boji dobri su za one žene koje vole blagu šminku, pa ih onda na dnevnom nivou nose, pri tom negujući usne. Naravno, njihova postojanost je kratkog daha, što se od njih i očekuje. Zato se svako malo dodaju na usne.

Mana im je to što se, poput nekih malo postojanih karmina, ako im je boja jača, umeju skupiti u uglovima i na rubovima usana i da deluju veoma neuredno. Tada se javlja potreba da stalno proveravate da li imate neke ostatke i da maramice uvek budu pri ruci. Takođe, treba imati na umu da je svrha balzama da neguju usne, a veštačke boje u ovakvim proizvodima nisu baš preporuka za negu.

Loša stvar je što vaš muškarac ne može da zgrabi ovaj balzam u prolazu i da namaže usta (stalno to rade :))

Balzam za veće usne

Ako biste voleli da iamate veće usne, malo punije, a niste spremni za trpljenje bola, u vidu bockanja ili seckanja, ako se toga uopšteno plašite, možete posegnuti za balzamima koji će vaše usne učiniti većim.

Balzami za veće usne imaju malo drugačiji sastav od uobičajenih. Ipak, vodite računa da sastojci budu prirodni, ako ništa drugo, makar zbog činjenice da stvari koje se nalaze na usnama uglavnom pojedemo.

Neka to budu ši puter, cimet, menta, gliceridi, vosak, mlečna kiselina, oni su neškodljivi, a veoma dobri za usne. Naravno, to će biti blago povećanje usana, samo uokvirivanje rubova. Svakodnevnim korišćenjem, može doći i do trajnijeg povećanja.

Primer ovakvog balzama je gore pomenuta Lipolea koja se može nabaviti samo na istoimenom sajtu: lipolea.com

Balzam sa zaštitnim faktorom

Svesni smo da tokom leta treba mazati kremu sa zaštitnim faktorom, kako na lice, tako i na telo. Međutim, veoma često zaboravimo, nismo svesni, da su usne ostale nezaštićene, a nalazimo se na suncu. Neretko, usne nam izgore i proljušte se kada smo na moru.

Zato, balzam sa zaštitinim faktorom treba da bude jedna od obaveznih stvari tokom leta. Usne su, kao i ostatak lica, veoma izložene suncu, a ono ume biti neumoljivo. Postoje balzami sa različitim faktorima, od 15, pa sve do 50. Primer je gore pomenuti Blistex.

Kao i za lice, treba proceniti koliko je unce jako i u kakvom je stanju koža, pa onda takav balzam i namazati. Možda je i bolje da faktor bude veći, naročito ako balzam mažete na nežnu dečju kožu.

Prirodni balzam za usne

Rešili ste da napravite domaći balzam za usne? Prednost ovakvog proizvoda leži u tome što ćete upotrebiti sve prirodne sastojke, sasvim sigurno da ćete dobiti efikasan i kvalitetan proizvod.

prirodni balzam za usne

Možete da koristite različita ulja u pripremi, jer mnoga ulja imaju antioksidanse, vitamine i minerale koji su dobri za vašu kožu. Neka od ulja koja se najbolje uklapaju jesu eterična ulja poput ulja čajevca ili lavande kako biste napravili lekovitu mast koja je veoma dobra za vaše usne.

Možete dodati nekoliko kapi eteričnih ulja cimeta ili đumbira. Ova ulja povećavaju cirkulaciju i mogu učiniti da vam se usne, čak i malo povećaju, ukoliko želite malo da dodate i volumena na tanke usne. Pazite samo i nemojte preterivati, jer mogu biti iritantni. Ukoliko niste pristalica plastične hirurgije(bioplomer ili hijaluron)onda koristite prirodan način za uvećanje usana.

Od sastojaka koristite i maslac, koji tako dobro smiruje i prija suvim usnama, a najbolji od svih jeste kakao maslac. Ulje semenki grožđa je veoma kvalitetno i dodatno će hraniti vaša usta.

Možete dodati malu količinu cink oksida ili jedno od ulja sa prirodnim SPF navedena gore, tako da imate i zaštitu od sunca . Ukoliko želite malo slađi balzam, dodajte malu količinu stevije u prahu.

Ako niste pristalica ovih „uradi sam“ ideja, onda je najbolja varijanta da kupite gotov prirodni balzam za usne. Postoje jako kvalitetni, čak i oni koji povećaju usne. Oni su čak i bolji izbor od ovih domaćih varijanti jer je količina aktivnih sastojaka u njima mnogo veća, pa brže i bolje deluju.

Sada kada znate kako se pravi balzam za usne, koji sastojci se preporučuju, da vidimo onda kako da napravite korak po korak u vašoj kući.

Kako napraviti balzam za usne?

Usne su posebno osetljive  – mnogo više od ostalih delova vašeg tela, budući da su uvek izložene različitim vremenskim uslovima i imaju samo tanak sloj kože koji ih štiti. Zato se i koristi balzam za usne.

Možda ste imali prilike da čujete da balzam suši vaše usne, što zauzvrat traži da ga koristite više, a onda stvorite naviku da ga konstantno koristite . To je, do određene mere, istinito.

Određeni balzami sadrže sastojke koji vam na početku prijaju, ali ostavljaju potrebu da se više i češće nanose, na samo sat ili dva kasnije dok se osuši, a koža ostaje još više suva.

To ne mora uvek da bude tako, jer najviše zavisi od sastojaka. Nisu svi  isti, vi birajte one koji u sebi sadrže isključivo prirodne sastojke, za koje sigurno znate da vam ne mogu naškoditi.

Možete napraviti sami balzam, ukoliko više verujete u sebe i svoje mogućnosti,  kako biste se rešili mrtve i suve kože.

Kada budete odlučili da pravite domaći balzam za usne, birajte neke od sledećih sastojaka: pčelinji vosak, kokosovo ulje, med, kapsule vitamina E, eterično ulje (po izboru).

Prednosti pčelinjeg voska: pčelinji vosak ima funkciju da omekša vašu kožu,  i u isto vreme da zaštiti vaše usne od spoljnih faktora. Ipak, najvažnija uloga koju ima pčelinji vosak jeste da daje vašem balzamu krutost,  tako da se može lako razmazivati .

Prednosti meda: Med je prirodni humektant, što znači da privlači i zadržava molekule vode.

Prednosti kokosovog ulja: Kokosovo ulje neće ugušiti vašu kožu kao što to mogu učiniti drugi proizvodi . Njegove masne kiseline zadržavaju vlagu i mogu biti od koristi za vašu kožu, koje utiču na hidrataciju.

Prednosti eteričnog ulja (po izboru): Eterično ulje možete koristiti zbog mirisa, tako da dodajte nekoliko kapi vašeg omiljenog mirisa.

Prednosti vitamina E: Pun antioksidansa, vitamin E može da neutrališe učinak slobodnih radikala koji oštećuju zdrave ćelije kože i dovode do isušivanja.

Kada ste odabrali sastojke , uvek se rastope prvo vosak ili med i onda se dodaju ostali sastojci. Kada se sastojci dobro povežu i ohlade, onda je dovoljno da sipate vaš balzam u spremljenu posudu.

Prednost ovako napravljenog balzama za usne jeste što ga možete koristiti i do šest meseci.

Balzam za usne od meda

Nađite kod kuće neke stare kutije sačuvane od krema koje ste prethodno koristili. Dobro ih operite i očistite. Pažljivo ih isperite sapunom i vodom, a zatim ih sterilišite alkoholom. Isperite ih još jednom vodom, tako da nećete moći da osetite alkohol kada koristite svoj balzam za usne.

Ukoliko nemate ni jednu kutiju sačuvanu, možete ih kupiti u apoteci ili u nekoj od kozmetičkih radnji ili parfimerija.

Stavite 3 kašike vazelina i meda u mikrotalasnu oko 30 sekundi. Med je sjajan sastojak za usne jer je vlažan, što znači da privlači i zadržava vodu. Takođe daje lep sjaj vašem balzamu.

Ukoliko nemate mikrotalasnu, evo malog saveta za vas:  koristite dve posude na ringli, jedna u kojoj će biti vrela voda, koja će da vri, i druga šerpa odozgo u kojoj ćete rastopiti sastojke.

Drugi način da se rastope sastojci jeste da ih stavite u plastičnu kesu, koju ćete vezati, a onda spustite kesu u vruću vodu. Držite kesu sve dok se sastojci ne rastope. Na kraju isecite kesu na jednom ćošku i iscedite sastojke.

Kada su sastojci potpuno rastopljeni možete ih skloniti ili ih ponovno zagrejte još 30 sekundi.

Budite oprezni sa rastopljenim sastojcima. Ako su jako vreli, mogu da vam naprave opekotine, ako ih ne držite kako treba.

Sipajte sastojke u vašu pripremljenu i čistu kutijicu i stavite poklopac. Dobro zatvorite. Čuvajte na sobnoj temperaturi i pazite da posuda ne bude previše topla. Balzam za usne trebalo bi da vam traje do 6 meseci.

Još jedan predlog za vas:

Rastopite 3 kašičice ribanog pčelinjeg voska i 5 kašičica ulja prethodno dobro ugrejenog u mikrotalasnoj.

Pčelinji vosak je dobra alternativa vazelinu, ako želite prirodni proizvod. Pčelinji vosak takođe je dobar za izradu vašeg sjajnog balzama za usne jer daje krutost  proizvodu tako da se lako može nanositi, čuvati i prenositi.

Možete da kupite cele komade pčelinjeg voska ili možete da kupite zrnca pčelinjeg voska, kako god je vama lakše.

Ulja koja dobro funkcionišu i dobro se uklapaju u ovom receptu su suncokret, ricinus ili jojoba ulje. Mešajte kako biste dobro ukombinovali vosak i ulje.

Sipajte smesu u čistu posudu. Pustite da stoji 20 minuta pre korišćenja.  Čuvajte na sobnoj temperaturi i koristite 6 meseci od proizvodnje.

Dodatni predlozi i varijacije:

  • Napravite mirišljav balzam za usne. Dodajte 6-7 kapi vašeg omiljenog eteričnog ulja. Mirisna mešavina, limun i narandža mogu biti lepe opcije za vas.
  • Za čokoladni ili kakao balzam , pomešajte malo kakao praha u rastopljeni proizvod, koristeći toliko malo kako biste okusili sjaj po vašoj želji. Dobro promešajte da se spoje.
  • Da biste napravili balzam od bobica, dodajte  jagode, maline ili borovnice (uz dodavanje šećera) u rastopljen proizvod. Pomešajte da se dobro ujednače.
  • Dodajte hranljivu vrednost balzamu. U sadržaj ubacite dve kapsule vitamina E. Vitamin E je pun antioksidansa i može neutralizovati učinak slobodnih radikala koji oštećuju ćelije kože i uzrokuju pucanje i suvoću.

Balzam za usne od voska

Ovaj domaći recept za balzam za usne je isproban i i veoma kvalitetan. Prirodni recept ostavlja usne zdrave, mekane i izazovne.

Vosak koji upotrebljavate može da se razlikuje po tvrdoći, pa ćete možda biti teže dok ne dobijete  željenu teksturu. Dodajte malo više voska da bi balzam bio tvrđi ili malo više ulja kako bi ga postalo mekše.

Sastojci:

  • ¼ šoljice ulja (poput slatkog badema, kokosa ili semenke grožđa)
  • ¼ šoljice maslaca (kao što su shea, kakao ili mango)
  • dovoljno voska kako bi dobili željenu teksturu
  • nekoliko kapi eteričnog ulja, za miris
  • kao opcija – 1 kašičica praškastog bilja za boju, ukoliko vam je to bitno

Instrukcije za pripremu:

Izmerite ulje i maslac i stavite u mikrotalasnu minut ili dva, sve dok se ne rastope. Mešavina se takođe može rastopiti uz pomoć dve šerpe, to smo vam prethodno objasnili.

Dodajte dovoljno voska , takođe da se rastopi u mikrotalasnoj. Na kraju spojite sve sastojke.

Uzmite kašiku od nerđajućeg čelika i pomešajte ih sve zajedno. Izvucite kašiku i sačekajte nekoliko minuta sve dok se ono što je ostalo na kašičici ne stvrdne. Na ovaj način saznaćete koliko je čvrst vaš balzam. Dodajte još ulja ako želite da bude mekši ili više voska ako želite tvrđi proizvod.

Ukoliko želite, dodajte nekoliko kapljica eteričnog ulja poput nane ili grejpa.

Možete da obojite svoj domaći balzam za usne dodavanjem male količine praškastog bilja kao što je prašak cvekle. Dobro promešajte tako da nema grudvica.

Pažljivo sipajte u posudu za balzam za usne. Ovako napravljen proizvod trajaće i do šest meseci.

O balzamu za usne na kraju

Ako želite da vam usne budu mekane, nežne, glatke i uvek spremne za poljubac, onda je balzam za usne nešto što morate imati. Od potreba vaše kože, ali i spoljnih faktora zavisi za kakvim ćete balzamom posegnuti. Postoje i oni koji vam mogu povećati usne, a svaka žena voli da usne budu malkice punije.

Ovaj vodič treba da vam pomogne u pronalaženju najboljeg izbora. Nadamo se da smo pomogli.