Prirodna maska za suvo lice

Prirodna maska za suvo lice

Imate suvo lice? Vama je onda hitno potrebna maska, ali ne bilo koja. Treba vam prirodna maska za suvo lice.  Hajde da vas naučimo koje su najbolje.

Prirodna maska za suvo lice i njena uloga

Kao što smo već rekli, veoma je korisna prirodna kozmetika, naročito za probleme na koži lica i naročito za suvoću.

Suvoj koži fali hidratacija, ali joj nedostaje i malo masnoće, tačnije lipida.

Koža je najlepša onda kada ima blagi odsjaj, a to upravo treba da pruže maske za suvu kožu. Tu masnoću, kao i vodu,  možemo pronaći u mnogim namirnicama koje se nalaze svuda oko nas.

Često mislimo da samo hemijska sredstva mogu da nam pomognu da rešimo zdravstvene i estetske probleme, a zaboravljamo da je u prirodi snaga i moć. Uloga prirodnih sredstava je upravo u tome da ishidriraju, a da ne zamaste kožu. Priznaćete, to je teško čak i za neke high end proizvode.

Zato je važno da se iz prirode proberu samo kvalitetni i odgovarajući sastojci, koji „rade posao” onako kako treba i, verujte, stvar će biti rešena u kratkom roku. Dakle, ključna reč su sastojci. Ako sastojke prilagodimo i prirodne potpomognemo nekim apotekarskim stvarima, onda je uspeh zagarantovan i oko toga nema dileme.

Da li su sve maske pogodne za suvo lice?

Naravno da nisu.

Maski, kao uostalom i drugih proizvoda za kožu, ima prema tipu i vrlo je važno da se, kada je suva koža lica u pitanju, obrati pažnja kakvi se to sastojci nalaze u maski koju koristimo.

maska za suvi kožu lica

Ako se pogrešno koristi i bira, postoji bojazan da će maska naneti štetu koži. Pogrešna upotreba može doprineti i drugim problemima, a naročito pojavi bora. Znate kako kažu da oni koji imaju masnu kožu blagosloveni su jer se njima ne mogu pojaviti prevremene bore. A Helena je upravo imala tih problema.

Iako u zrelim godinama, lice joj je uvek bilo problematično, nikako nije mogla da nađe balans između suve i masne kože. Zato su se, nekako na mala vrata, ušunjale i bore. Posle mnogo traganja, ona je pronašla fenomenalno sredstvo, kojim je uspela da reši ne samo problem suvoće lica, nego i problem bora. Razlika pre i posle je toliko očigledna, da ćete se zapanjiti. Ne verujete? Pogledajte u njeno lično iskustvo na ovom linku: https://minutzamene.com/ovako-sam-se-ja-resila-bora-i-podocnjaka-lako-je/

Ono što se zna do sada, to je da retinoli i retinoidi nikako ne prijaju suvoj koži. Njih treba koristiti, naročito kada smo u zrelijim godinama, ali vrlo pažljivo.

Takođe, maske koje rade eksfolijaciju mogu biti veoma agresivne za suvo lice, zato i njih treba izbegavati. Sve one maske koje su ujedno i pilinzi, moraju biti pažljivo korišćene.

Po čemu se maska za suvo lice razlikuje od drugih?

Maska za suvo lice mora da se razlikuje jer i suvo lice ima svoj problem koji treba biti rešen. Na prvom mestu, treba da postoji svest o tome da je kod suve kože narušen poredak i odbrambeni mehanizmi kože. Njih koliko-toliko treba održati u balansu, odnodno, povratiti balans.

Maska za suvu kožu mora u sebi sadržati sredstva koja će hidrirati kožu, i blago je, ali vrlo blago ostaviti sa masnim filmom. Ako se previše aktiviraju lojne žlezde, onda ni to nije dobro, koža se može pretvoriti u masnu. To nikako ne želimo.

Težimo da koža dobije neophodnu mekoću i izgubi grubost.

Suva koža lica je često veoma isperutana, pecka i ponekad svrbi, a javlja se i crvenilo. Kada uspemo da saniramo te posledice suve kože, tada smo na pravom putu.

Najbolje prirodne maske za suvo lice

U tome nam i te kako mogu pomoći prirodne maske za suvo lice, i to baš one iz kućne, domaće radinosti. Evo ideja koje će vam pomoći i onda kada nemate uslova i vremena za salonske tretmane! Ove su maske podjednako efiksne i ako ih redovno stavljate, imaće odgovarajući efekat na vašu kožu.

Recepti su tu!

Maska za suvo lice od jaja

Već smo naglasili da sastojci iz kuhinje, uz minimalne dodatke vitamina ili dobrih stvari iz apoteke, mogu pomoći da suva koža dobije blistavost. Takav je slučaj sa ovom maskom, u kojoj su dominantan sastojak jaja.

Maska od belanca je odlična za sakupljanje masnoće i koristi se kod problema masne kože lica. U našem slučaju, od važnosti je žumance, jer ono može pomoći kod problema sa suvom kožom.

Potrebni sastojci:

Kapsule vitamina E možete nabaviti u apotekama i drogerijama. Odličan su dodatak, ne samo maskama, nego i kremama. Vitamin E je ključ za lepu kožu.

Potrebno je da žumance umutimo viljuškom, penasto, kao kada ga stavljamo u neki kolač (ili kao kada hoćemo da jedemo mućeno žumance, poslasticu brojnih detinjstava). Zatim, u to treba dodati kapsulu vitamina E i sve to lepo razmutiti.

Smesu naneti, najbolje četkom za nanošenje maske na lice i ostaviti oko pola sata. Ona će zasušiti na licu, a onda je treba isprati. Posle umivanja mlakom vodom, koža će biti, što kažu u reklami, poput bebine guze, fenomenalno meka, bez tragova suvoće.

Maska od kvasca za suvu kožu

Kvasac je bogat vitaminima, naročito onima iz B grupe, zato i jeste odličan za kožu. On se može koristiti i za suvo i za masno lice, a mi vam danas donosimo jednostavnu, a fantastičnu masku, koja će sanirati tragove suvoće u rekordnom roku.

Potrebno je:

Maslinovo ulje, zapravo, dozirajte, tako da se sa kvascem napravi jedna kompaktna smesa, koja će biti ređa, ali ne previše retka. Kvasac na početku izgnječite viljuškom, a posle dodajte maslinovo ulje i mešajte.

Takođe je najbolje da se i ova maska nanese nekom četkom za nanošenje maski. Namažite je na lice, posebno debelo na one delove koji su suvi. Sačekajte da se osuši, biće potrebno oko pola sata, zavisno od temperature.

Umijte se potom mlakom vodom i videćete kako je na koži ostao jedan blag zaštitini film, koji će trajati baš onoliko koliko je potrebno, do sledećeg nanošenja maski. A to je posle tri dana. U principu, možete je nanositi dva puta nedeljno. I, znate šta? Primetićete ogroman boljitak.

Maska od avokada za suvu kožu

Avokado je blago od namirnice. Odličan je, kako u ishrani, tako i u kozmetici jer je bogat vitaminima i mineralima koji hrane kožu. Za masku od avokada biće potrebno:

Kada je zreo, avokado se lako gnječi viljuškom, zato birajte zrelij primerak. U to dodajte, opet po potrebi, kokosovog ulja. Ova maska će imati gustinu, tako da se može mazati rukom ili četkom. Držite je na licu pola sata, a onda isperite mlakom vodom. Zaštitni film na koži će biti dovoljan, tako da ni krema nije neophodna posle toga.

Maska od meda za suvo lice

Opet jedan univerzalni lek, med. Imamo ga uvek u kući jer je zaista nezaobilazno zdrava namirnica za čoveka. Bogat antioksidansima, med je odličan i za lice. Jeste da, kada treba da ga mažemo, odbija nas njegova lepljivost, ali se to sve da sanirati sa malo mleka, koje je, uzgred, takođe dobro za lice zbog mlečnih kiselina. Kasnije ćemo nešto više i o jogurtu za kožu.

Dakle:

  • 2 kašičice meda
  • 2 kašike mleka

Razmutite sve to u nekoj činiji i dobićete relativno retku smesu, koju treba da nanesete na kožu lica, naročito ciljajući one delove koji su posebno suvi. Ovu masku držite dvadeset minuta i pose toga je samo isperite.

Toliko je posle nje lepo i mekano lice, da nećete moći dočekati sledeće mazanje. A dobra vest je što ne morate čekati, možete je naneti već sutra opet. Toliko je blagotvorna i toliko blaga za kožu, naročito suvu kožu lica.

Maska za suvo lice od banane

Svi vole da je jedu, a njena struktura, kao i bogatstvo vitaminima, čini je korisnom za kožu. Zato je ni ovde ne možemo preskočiti, s obzirom na njena izuzetna svojstva, bananu.

I ovde je korisnije ako je banana barem dan-dva stajala, malo je zrelija jer će se lakše gnječiti. A kažu i da je korisnija po pitanju vitamina.

Potrebno je:

  • 1 manja banana
  • 1 kašičica meda

Bananu treba izgnječiti viljuškom i u to lepo umešati malo meda, za koji smo već objasnili da se komotno može koristiti i svakoga dana na licu. Masku naneti uobičajeno na kožu i sačekati dvadeset minuta da deluje.

Ono što posle nje ostaje, to je fantastična mekoća i ni trunka perutanja lica. Umiruje crvenilo i svrab i pomaže da lice ostane lepo dugo vremena.

Maska za suvo lice sa jogurtom

Mlečna kiselina je odlična za lice, ne koristimo je dovoljno u kućnoj kozmetici. Naročito u kombinaciji sa korisnim bakterijama iz jogurta, daje zaista sjane efekte. Preporučuje se, kako leti, kada koža izgori, tako i zimi, kada pocrveni od hladnoće.

Za negu suve kože pravimo je u ovoj kombinaciji:

  • 2 kašike jogurta
  • 1 kašičica meda

Pomešane i dobro sjedinjene sastojke treba namazati na kožu i sačekati da se maska sasuši. Za to je potrebno pola sata, a može i duže. Kada sve to lepo odstoji, onda treba umiti lice. Koža će posle ove maske biti baršunasta i meka.

Maska za čišćenje suvog lica

Iako smo napomenuli da suvom licu ne prijaju pilinzi, ipak s vremena na vreme i suvo se može malo „ogrebati” jer, koliko god bilo suvo, i ono iziskuje čišćenje, naročito ako se peruta.

Za to dobro može poslužiti maska-piling.

Biće potrebno:

Sve sastojke treba sjediniti i promešati. Nanošenje je takvo da se maska stavi na prste, u obilnijem sloju i onda se lice blago istrlja njome. Možete masku zahvatati i po više puta. Kada to uradite, ostavite je tako da stoji na licu, barem petnaest minuta. Kada se umijete, a voda će morati biti mlaka do vruća, onda će se ulja dobro istopiti i otkloniti sa lica. A ispod ostaje čista koža.

Maska za suvo i izborano lice

Pomenuli smo problem stvaranja dodatnih bora na suvom licu. To je problem koji se u korenu mora sprečavati, da ne dolazi do lečenja. Zato ova maska mora biti hidrantna i davati koži potrebnu vlažnost.

Evo koji će sastojci pomoći:

  •  1 kašika meda
  • 1 kašičica bademovog ulja
  • 1 kašičica kokosovog ulja

Ova ulja su veoma fine strukture i nisu premasna za kožu. Kada se isperu, ostaju u tragovima, koliko da hidriraju. Pomešane sastojke nanesite na kožu i pustite da ih lepo koža upije. Pošto je nezgodno u toku noći, zbog zamazivanja, onda tokom dana, dok nešto radite.

Kada se ispere, naročito zrela koža će primetiti neverovatnu razliku.

Maska za suvu kožu sa bubuljicama

Ovde je potrebno biti veoma obazriv jer ne želimo dodatno da začepimo pore. Zato je najpogodnija u ovom slučaju maska koja ima meda u sebi:

  • 1 kašika meda
  • 1 kašičica kokosovog ulja
  • pola kašičice limunovog soka

Kada se nanesu na kožu, ovi će sastojci umiriti upalu koju bubuljice izazivaju. Držite ovu masku pola sata, a zatim je isperite i nanesite odgovarajuće sredstvo za bubuljice, najbolje neko prirodno, da se ne stvaraju dodatne iritacije.

Maska za suvu kožu sklonu perutanju

I ova kategorija ume biti veoma nezgodna, zato se na tome treba raditi temeljno.

Biće potrebno:

Ova dva sastojka odlična su, ne samo da otklone perutanje, nego i da spreče njegovo ponovno pojavljivanje. Zato je nanosite barem dva puta nedeljno, po pola sata i nemojte preskakati.

Koliko često nanositi maske za suvo lice?

Neka prava mera za nanošenje bilo kojih maski za lice je dva puta nedeljno.

maska za suvu kožu

Ipak, potrebe kože se razlikuju, individualne su. Ako je potrebno, masku možete nanositi češće ili ređe, u zavisnosti od stanja lica. Možda je najbolje ređe, dok ne vidite da vam određena maska prija, a onda povećati broj nanošenja kako vreme prolazi. Nađite meru za sebe.

Prirodne maske za suvo lice – iskustva

Stigli su na naš mejl brojni komentari i ocene o tome da li je dobro koristiti prirodne maske za suvo lice i uglavnom su pozitivni. Ono što smo primetili, to je da dominiraju maske sa jogurtom i medom u nezi suve kože jer su se, izgleda, one pokazali najbolje.

No, da se razumemo:

Maska je maska i nije predviđena za svakodnevnu negu. Ako imate suvu kožu, njoj je svakodnevno potrebna dobra krema. Maska za lice je samo dodatak.

Sve u svemu, prirodna nega nikada ne izlazi iz mode. Bilo da je reč o suvom licu ili nekom drugom problemu sa kožom, lek potražite u prirodi.