Prirodni sastojci za ćišćenje lica su prečica do čiste kože!

Prirodni sastojci za ćišćenje lica su prečica do čiste kože!

Prirodni sastojci za čišćenje lica su efikasni, blagi i koža ih lako prihvata. Zato su prava stvar! Neke imate u svojoj kući. Probajte! Iznenadiće vas!

Čišćenje lica je nezaobilazni deo svakodnevne nege u cilju održavanja higijene i lepote lica, zato ga nikako ne preskačite. Iako je možda, prirodna nega lica i tela bačena u drugi plan, pod pritiskom poznatih brendova koji nam često pomute um, važno je istaći da su upravo prirodni sastojci glavni nosioci preparata kada govorimo o industrijskim imenima. 

Svakako je da su poznati brendovi zaista i dobri i jako kvalitetno odrađeni, ali u središtu uspeha delotvornosti leže prirodni sastojci koji preparat obogaćuju i bez koga se nega ne može ni zamisliti. 

Šta nam to govori?

Govori nam jasno koliko je priroda bila blagonaklona prema nama i podarila nam svega što nam je potrebno za jedan rutinski, a opet kvalitetni tretman dubinskog čišćenja i hidratacije. 

Jana je bila iznenađena koliku moć može da ima priroda. Njena borba sa bubuljicama bila je duga i činilo se bezuspešna. Međutim, kada je otkrila ovaj prirodan način za čišćenje i negu lica, njeno lice se preporodilo. Bubuljice su nestale, koža je prestala da se masti i za kratko vreme lice joj je postalo besprekorno čisto. To isto može pomoći i vama. O čemu se radi, saznajte iz njenog ličnog iskustva koje se nalazi na ovom linku: https://minutzamene.com/resenje-protiv-bubuljica-je-konacno-tu-i-brzo-deluje/

Kada bih vam rekla da vam u tu svrhu posao može završiti samo jedan sastojak iz kuhinje, verovatno mi ne biste verovali. Zato sam rešila danas da sa vama podelim dobre, praktične, brze i lako dostupne recepte za prirodno čišćenje lica

Prirodni sastojci za čišćenje lica – recepti

Hidratacija i nega lica, veoma je važan korak kada govorimo o održavanju zdravlja i lepote kože. Upotreba savršeno odabranih preparata (obično prirodnih) podjednako je važna kao i drugi faktori, poput uzimanja dovoljnih količina tečnosti i dobra izbalansirana ishrana. 

Ako pak, zanemarimo brigu i redovnu negu, naša koža brzo popušta i biva gruba i suva. Zato je treba svakodnevno hraniti i hidrirati, kako bi lice ostalo lepo i sjajno. 

 

Koža je manje ili više osetljiva na sve što se nju nanese. Zato prilikom odabira preparata za čišćenje i negu, treba biti jako obazriv. 

Prva preporuka su uvek prirodni preparati koji su sačinjeni od prirodnih sastojaka, zato što je to uvek najbolja alternativa. Kada govorimo o prirodnoj kozmetici, rizik od pojave alergija je smanjen na minimum, a do upale kože i iritacije gotovo i da ne može doći. 

Sa druge strane, industrijska kozmetika može izazvati mnogo problema sa kožom lica, čak i ozbiljne probleme, poput ekcema, akni i velikih ožiljaka, usled upotrebe agresivnih sastojaka

Čišćenje lica prirodnim sastojcima može zaista biti veoma lako, čak i zanimljivo, samo treba uključiti maštu i svom licu podariti vitaminsku bombu kakvu i zaslužuje. 

Osnovni koraci za pravilno održavanje higijene lica jeste temeljno i dubinsko čišćenje, dva puta dnevno, hemijski piling lica, jednom nedeljno, a na kraju i zaštita nekim serumom ili tonikom.

prirodni sastojci za čišćenje kože

U tome nam mogu biti od pomoći sledeći sastojci:

  • Soda bikarbona za dubinsko čišćenje – poznata već kao univerzalno sredstvo, bez koje se ne može zamisliti jedno prosečno srpsko domaćinstvo. Njena upotreba je višestruka zaista, a jedna od upečatljivijih namena jeste i u kozmetičkoj industriji. Soda bikarbonu za lice možete koristiti kao dubinski piling, zbog krupnih zrnastih čestica od kojih je sadržana i koje uspešno uklanjaju površinske nečistoće sa kože lica.

Može se kombinovati i sa medom, za mekši i gipkiji izgled kože.

Recept za kombinaciju ova dva sastojaka ide ovako: Jednu supenu kašiku meda pomešate sa kafenom kašičicom soda bikarbone i dobro izmešate. Ubacite malo vode, da smesa bude tečnija i lakša za nanošenje. Kada ste dobili jednoličnu smesu, vrhovima prstiju, blago utrljavajte na kožu lica. Ostavite tako da deluje 15 minuta, a zatim isperite malkom vodom. Mekanim peškirom pokupite višak vode sa kože lica i uživajte u mekoći.

Ovakav način čišćenja ponavljajte bar dva puta nedeljno.

  • Aktivni ugalj je naizgled veoma odbojan i neprijatan za upotrebu, zbog svoje izrazito crne boje, ali su njegove moći, osim u medicini, jako delotvorne i u kozmetologiji. Tačno je da ga mnogi koriste kao izbeljivač za zube, neki ga upotrebljavaju kada imaju stomačne tegobe, a mi vam ga danas savetujemo kao prirodni sastojak za čišćenje lica, ako imate upaljene i crvene bubuljice

Aktivni ugalj se lako nalazi po apotekama, a nanosi se direktno na upaljenu kožu, pomešan sa malo vode. Sadrži dosta čistača u svom sastavu koji sakupljaju neželjene toksine sa površine lica i olakšava upalni proces na mestu primene. 

  • Beli šećer, može biti dobro sredstvo za čišćenje lica, kao i za jednonedeljni piling. Savetuje se kombinacija šećera, meda i maslinovog ulja, pomešanih zajedno u jednu masku. Osnovna svrha ove kombinacije je uklanjanje nečistoća sa kože lica, a dužom upotrebom može imati efekat i na uklanjanje ožiljaka i fleka sa kože.
  • Kafa takođe, osim za razbuđivanje, koristi se i za negu kože, kada joj nedostaje gipkosti i sjaja. Nije preporučljivo koristiti je svakodnevno, dva puta nedeljno je dovoljno ako imate masnu kožu, a jedanput ako vam je koža suva. Najbolje je od skuvane kafe, iskoristiti talog i dobro ga utrljati u lice. Zatim, isperite. Pročitajte još načina za upotrebu kafe za lice.
  • Kukuruzno brašno u kombinaciji sa nekim blagim prirodnim uljem, maslinovim, bademovim ili kokosovim, daje fantastične rezultate kada želite da podignete tonus kože, volumen i kada želite kožu malo da zategnete.
  • Beli luk je odličan prirodni antibiotik za akne i bubuljice, a koristi se tako što se direktno nanese čen na upaljeno mesto i ocedi sav sadržaj iz njega.   

Prirodni sastojci za čišćenje lica u kozmetici

Kozmetički preparati su pun pogodak ako u sebi sadrže većinski deo sastojaka koji su prirodnog porekla. Oni koji su sastavljeni od hemijskih derivata, po kožu znaju biti jako agresivni i jaki.

Prirodno znači bez veštačkih boja, mirisa i konzervansa, silikona, parabena i sulfata koji su izuzetno štetni ukoliko se često nanose. 

Samo oni odabrani se poznaju po kvalitetu i daju zaista odlične rezultate. Kada nanesete preparate koji sadrže baš njih, znate da niste pogrešili i da rezultati neće izostati. A oni su:

Kozije mleko za čišćenje lica

Najčešće dostupno u obliku sapuna za umivanje, sa različitim biljnim dodacima, napravljanim za različite tipove kože lica.

Sapun od kozijeg mleka sa zeolitom koristi se za negu masne kože lica, jer čisti i uklanja višak sebuma. 

Sapun sa dodatkom kukuruznog brašna je idealan za dubinsko čišćenje problematične kože, sklone bubuljicama i idealan za odstranjivanje mitisera. 

Sapun sa dodatkom nevena koristi se za čišćenje osetljive, suve kože lica i za umirivanje crvenih i upaljenih delova sklonim koznim oboljenjima (ekcem, psorijaza, dermatitis).

prirodni sastojci za čišćenje lica u kozmetici

Alkohol u sredstvima za čišćenje lica

Poznato sredstvo za čišćenje i dezinfekciju, bez kog se trenutno ni jedan običan dan ne može zamisliti. Danas, ima skoro u svakomtoniku za čišćenje lica, što može imati i dobru i lošu stranu. 

Alkohol za lice se genralno koristi razblažen u malom procentu pomešan sa biljnim ekstraktima za čišćenje lica. Može biti jako agresivan, i da ošteti kožu koja je nežna i osetljiva. Ne treba ga nanositi na kožu koja je oštećena, na primer direktno na bubuljicu koja krvari ili je skinut površinski sloj. 

Sa druge strane, alkohol je dobar dodatak tonicima za čišćenje lica, naročito antibiotskim jer je dobar čistač i može ukloniti i najsitnije čestice prljavštine. Treba ga nanositi ne češće od dva puta nedeljno, i ne u zimskom periodu, zbog pojačanog isušivanja kože. 

Ružina vodica kao prirodni sastojak za čišćenje lica

prirodni sastojci za pranje lica

Ružina vodica je poznata kao eliksir mladosti. I ne samo za očuvanje mladosti, ona doprinosi normalnom funkcionisanju nervnog sistema, opušta telo i omogućava dobar san. Dobija se hemijskim ceđenjem ružinog ulja, prerađuje se, filtrira i dobija ružina vodica. 

Odlična je za sve tipove kože, opušta telo i regeneriše kožu. Bogata je bitaminima A, E i C, u sebi sadrži dosta selena, a na tržištu je izdvojena kao odličan antioksidans. Poznata je po tome što podstiče regeneraciju ćelija i stvaranje proteina u njima. 

Ima protivupalno dejstvo i deluje tako što trenutno umanjuje crvenilo, tako da se preporučuje za čišćenje masne i problematične kože, sklone aknama i crvenim bubuljicama. 

Uklanja bakterije sa kože lica i pomaže da se saniraju cistične akne. Veoma je opijajućeg prijatnog mirisa, pa se savetuje da se nanosi direktno pred spavanje, jer dovodi to toga da brzo utonete u san. Ako imate problema sa spavanjem, eto rešenja i za vas. 

Kada očistite lice ružinom vodicom, podloga kože na licu je dubinski očišćena, hidrirana, umirena, i spremna za nanošenje novih slojeva šminke. 

Hamamelis

Hamamelis je neizostavni sastojak prirodnih preparata za čišćenje lica. Hamamelis ili drugačije američka leska, jedna je od prvih alternativa koja se upotrebljava za umirenje kože, kod crvenila, opekotina ili različitih vrsta iritacija. 

Raste kao nadzemna, žuta biljka, u obliku peteljki. Poreklom je iz SAD-a, a široku primenu je našla i na našim prostorima. Ako malo pažljivije iščitate sadržaj bilo kog prirodnog preparata za čišćenje lica, ne možete a da ne primetite da je hamamelis deo njega i da ga ima u visokom procentu. 

Najčešće ga upotrebljavaju osobe koje imaju mešoviti i masni tip kože. Ima neverovatan osećaj hlađenja i smirivanja upale na mestu primene. Mnogi se tonici na bazi hamamelisa koriste za zatvaranje pora i smirivanje kože nakon upale. Uspešno apsorbuje višak masnoće i sprečava širenje bakterija na licu. 

Može se upotrebljavati i tonik od hamamelisa za uklanjanje tragova šminke sa lica, jer je veoma blag i odličan čistač.

Hamamelis je odličan antioksidans, koji ima antiupalno dejstvo, antibakterijsko i ne isušuje kožu koliko god ga naneli. 

Cytofruit water – ekstrakti citrusa kao prirodni sastojci za čišćenje lica

prirodni sastojak za čišćenje lica

Vodica od voća citrusa koristi se za čišćenje i osvežavanje lica. Na našim prostorima se može najčešće naći vodica od grejpfruta, koja je snažni antioksidans, toner za lice, anti-age i anticelulit agent. Bogata je vitaminima A, E i C, i mineralima gvožđem, magnezijumom i kalcijumom. Bezbedna je za upotrebu, za benefite i prevenciju nastanka ranih bora. Može biti i od drugih citrusa: zelene mandarine, limun, crvene pomorandže… ali i biljaka i plodova koji nisu citursi . Suština je da ovaj prirodni sastojak za čišćenje lica menja vodu u kozmetičkim proizvodima. Na taj način, proizvod je bogatiji i efikasniji. 

Ovaj prirodni satojak za čišćenje lica imaju je mnoge micelarne vode, kreme, losioni i serumi i ostala prirodna kozmetika. Odlična je za toniranje kože lica, kao i za izjednačavanje tena, uklanja fleke i pege od sunca. 

Može se koristiti samo ona za čišćenje lica, a može se i pomešati sa nekim prirodnim uljem, pa utrljavati u kožu, radi otklanjanja nepravilnosti sa površine. 

Aloe vera za čišćenje lica

Aloe vera je prirodno blago za kožu. Biljka koja je prirodni čistač, osveživač, i najčešće sadržani sastojak gotovo svih preparata za negu kože lica i tela. 

Blagotvorno dejstvo koje aloe vera pruža koži ogleda se u tome, da savršeno smiruje upaljenu kožu, dubinski čisti pore, uklanja sve vrste nečistoća sa kože lica, neguje i hrani kožu i pruža joj onaj očećaj mekoće i sjaja. 

Aktivni kiseonik sa aloe verom, mnogi kozmetičari koriste, nakon tetovaže obrva, korekcije usana, trajne šminke, hijaluronskih filera, jednom rečiju, nakon svih intervencija koje imaju bilo kakvu vrstu otoka, podliva ili crvenila. I ne samo za to, koriste je i kod preloma ekstremiteta. 

Aloe vera je univerzalna biljka koja je obogatila kozmetičku industriju svojim postojanjem. Da je nema, tržište bi bilo siromašnije za jednu zaista svetsku, višenamensku biljku, koja ima toliko dobrih strana u delovanju, a nijednu negativnu. 

Aloe vera učiniće vaš ten blistavim. Najviše prija masnom tipu kože, jer dobro prikuplja višak sebuma sa kože lica. Sve svoje hranljive sastojke, čuva unutar sebe, ispod svoje kore. Tu se nalaze apsolutne sve materije neophodne za rast i razvoj. Cela unutrašnjost biljke, ispunjena je gelom, koji nosi naziv eliksir života. To je jedna savršena biljka, koja nema neželjene efekte po kožu, ne ostavlja alergije, iritacije, već umanjuje crvenilo i upalu. 

Prirodni sastojci za čišćenje lica – iskustva

Iskustva govore u korist prirodnih sastojaka takođe.

Goca “ Dugo sam koristila jaku šminku, da bih prekrila nedostatke na licu. Za njeno skidanje trebala su mi i jaka sredstva za čišćenje lica. Uvek mi je lice posle bilo suvo i zatezalo me posle pranja. A onda nešto kasnije u toku masnoća i bubuljice. Jednom prilikom sam rešila da probam prirodna sredstva. Zapanjila sam se. Podjednako dobro čisto, a ne isušuju kožu. Od tada samo njih koristim. Na moje oduševljenje i bubuljice su se povukle. Sada mi ni ona jaka šminka ne treba“

Irena “ Volim da čitam savete za negu lica po internetu. Tako sam i došla do toga da isprobam prirodne sastojke za čišćenje lica. Odlični su. Pilinge sama pravim, a baš kada treba da uklonim nečistoće sa lica, onda ipak kupim prirodnu kozmetiku u te svrhe.“

Ako ste se do sada nekad i razmišljali između prirodnih sastojaka i onih koji to nisu, nadamo se da posle ovog teksta više nećete imati dilemu. 

Prirodni sastojci za čišćenje lica prednjače na svim poljima u odnosu na hemijske, ne štete koži, umiruju je, čiste i osvežavaju, tako neka vam to bude dobar vodič kada krenete u odabir onih pravih za vaš tip. 

Priroda uvek za sve ima alternativu i uživajte u svemu što je za vas pripremila, a iznenađenja je mnogo.