Ove prirodne maske za kosu hrane je i neguju kožu glave i kosu. Probajte ih! Pred vama su recepti na kojima će kosa da vam zahvali!
Izrada domaćih pakovanja osim što je vrlo jeftina ona je i vrlo jednostavna, a sve što vam treba je nekoliko kuhinjskih sastojaka.
Promena godišnjih doba, načina života, slabiji unos vitamina su dovoljni razlozi da vaša kosa izgubi sjaj, počne da opada, postane krta i lomljiva. Nekada jednostavno šamponi, pakovanja i regeneratori za kosu, koje kupujete po supermarketima, nisu dovoljni da biste je doveli u prvobitno zdravo stanje. To je zato što su puni hemikalija koji kosi donose više šetete nego koristi. Tada je vreme da se okrenete prirodi, bilo da krenete da koristite potpuno prirodne šampone bez sulfata, parabena i silikona ili da probate da uz pomoć prirodne maske pomognete vašoj kosi da ponovo zablista.
Glavni sastojci u izradi prirodne maske za kosu
Ekstra devičansko maslinovo ulje. Mislim da je svima već odavno jasno da je ovo jedan od najvažnijih sastojaka u svim preparatima za kosu. Maslinovo ulje za kosu na tako prirodan način hidrira daje mekoću, da ćete imati osećaj kao da ste satima držali balzam . Ulje pomaže oštećenoj i ispucaloj kosi, regeneriše je i vraća joj zdrav prirodni sjaj.
Jedna od prednosti maslinovog ulja je što se odlično slaže u kombinaciji sa drugim preparatima koji pomažu u nezi kose.
Saznajte sve o maslinovom ulju za kosu!
Mleko. Ukoliko želite da omekšate kosu, koristite mleko kao jedan od sastojaka. Osim što je bogato B vitaminom koji će da je nahrani, ona će već posle prvog nanošenja maske da bude neverovatno meka i lagana za češljanje.
Limun. Ako imate masnu kosu ovaj sastojak nemojte zaobići prilikom pripreme prirodne maske za kosu. Limun se pokazao kao odličan odstranjivač viška ulja iz kose. Možete ga koristiti i za posvetljavanje, ali tada ga trebate razblažiti sa vodom u razmeri 1:2. Ali pažljivo sa limunom! Ukoliko ga stavite više nego što treba, možete izazvati iritaciju kože glave što će dovesti do peckanja.
Kokosovo ulje. Njegova dobrobit za kosu je ogromna. Smatra se najboljim uljem za kosu na svetu. Kada ga stavite daje učinak balzama, a kosa je posle njega meka i sjajna. Pomaže u sprečavanju opadanja, oporavlja oštećenu kosu, hidrira , pomaže kod ispucalih krajeva.
Med. Jedna od njegovih najvažnijih funkcija u preparatima je da hidrira kosu. Pun je aminokiselina i odličan je za regeneraciju suve i oštećene kose. Stavite med u prirodne maske za kosu koje pravite, i zapamtite da sa njim ne možete preterati.
Jabukovo sirće. Pomaže u odstranjivanju viška ulja sa kože glave, i zato je preporučljivo koristiti ga za masnu kosu. Osim toga odlično je za odstranjivanje peruti a možete ga koristiti kao pomoc kod zamršene kose.
Pored ovih glavnih sastojaka, možete u maske dodavati i druge u zavisnosti od toga za koji tip kose pravite masku.
Imajte na umu da će sve ove maske biti beskorisne ukoliko korisitite svaki dan neki jak šampon koji nanosi štetu. Prirodni šamponi koji su blagi najbolji su za često pranje kose i mogu da naprave pravi preokret u njenom izgledu.
Katarina je uspešno oporavila svoju kosu koja je bila oštećena i suva. Oduševljena je. Tako je jednostavno uspela u tome, a već je bila rešena da skrati kosu. Sada se svi okreću za njom. Kosa joj je sada sjajna i vitalna, brzo raste i izgleda odlično. U čemu je njena tajna! Nećemo vam otkriti! Pročitajte sami njeno lično iskustvo na ovom linku: https://minutzamene.com/licno-iskustvo-od-ostecene-do-zdrave-kose/
Prirodne maske za suvu i oštećenu kosu
Do suve i oštećene kose dolazi zbog toga što lojne žlezde ne proizvode dovoljno ulja, a time se ni kosa ne vlaži koliko treba. Ovakva kosa je beživotna, krta, lako se lomi i cveta na krajevima. Potrebna joj je stalna nega i skraćivanje kod frizera na svaka 2-3 meseca.