Koža vremenom gubi i vlagu. Zato vlagu moramo „zaključati” u koži. Korišćenjem seruma pre kreme, vi obezbeđujete dovoljno vode ćelijama, koje će onda biti hidrirane i nahranjene tokom dana.
Kada posle toga nanesete kremu, ona prodire u još dublje slojeve kože i tako obezbeđujete maksimum hidratacije koji vam je neophodan kako bi se koža regenerisala.
Ne preskačite serume, ima ih fantastičnih, jer vam oni mogu pomoći da koža zablista starim sjajem, a u novom ruhu.
Da naglasimo i to kako bi nanošenje kreme i seruma trebalo da bude tapkajućom metodom. Na jagodice prstiju stavite sadržaj onoga što nanosite na lice i blago tapkajućim pokretima nanosite neophodne sastojke.
Tako svaki proizvod dublje prodire u donje slojeve kože i apsorpcija je mnogo snažnija, samim tim i regeneracija.
Ulja za regeneraciju kože
Ulja sama po sebi takođe su veoma korisna kada se nanose na kožu, naročito kada se nanose u kombinaciji sa masažom.
Eterična ulja za regeneraciju kože mogu doprineti svežini i blistavosti, u zaista velikoj meri. Potrebno je samo da pronađete ona koja vam najviše odgovaraju i čija će svojstva biti najlekovitija.
Eterična ulja imaju jaku koncentraciju sastojaka i nije ih baš pametno samostalno nanositi na kožu, već ih treba pomešati sa nekim biljnim uljem. Kružnim pokretima, vukući na gore, možete uraditi masažu lica kojom ćete podići tonus i učiniti svoju kožu još blistavijom.
Jedno od ulja koje se se izdvaja po lekovitosti, a čija je upotreba sporna jeste kanabis ulje. Pripisuju mu se brojna korisna svojstva kada je u pitanju regeneracija. Korišćenje ovog ulja u kozmetičke svrhe sve je rasprostranjenije i njegova uloga u regeneraciji je sve upečatljivija.
Jedno od boljih je i nevenovo ulje, koje možete i sami napraviti od svežih cvetova nevena. Ono ima ogromnu moć u regeneraciji kože i zato je važno da ovo ulje uvek imamo kod kuće. Ono podmlađuje ćelije kože i čini naše lice zaista svežijim. Ako niste imali dodira sa njim, obavezno ga isprobajte. Sigurno ste čuli za nadaleko poznatu nevenovu mast.
Melem za regeneraciju kože
Ako pripadate starijoj generaciji, ali i ako ste malo mlađi, onda sigurno verujete u dejstvo melema. Znate i da se kaže „On je kao melem” ili „Kao melem na ranu”, baš da bi se naglasilo to blagotvorno dejstvo koje on ima na kožu.
Postoje i dobri regenerativni melemi koji rade upravo ono o čemu smo i do sada pričali, regenerišu našu kožu i čine da ona bude podmlađenija. Pomenućemo neke za koje smatramo da zavređuju našu pažnju, a to su Devi melem za regeneraciju kože i Bioon balzam za regeneraciju kože.
Maska za regeneraciju kože
Mnoge maske, od onih u tubici, preko sheet varijanti, mogu veoma da osveže kožu. Njihova uloga pre svega je prometna u površinskom delovanju. Iako je u njima dosta koncentrisanih aktivnih sastojaka, one se pre svega mogu dotaknuti površinskog sloja kože, dajući mu svežinu.
Zaista je puno ovih maskica u ponudi, tako da nećete pogrešiti za koju god varijantu da se opredelite. Nabavite masku koja je najpogodnija za vaš tip kože. To može biti crna maska, ali i mnoge maske koje su zadužene za eksfolijaciju i koristite ih dva puta nedeljno.
Koža će biti spremnija za kreme koje nanosite i bićete nekako svežiji. Dubinska regeneracija – ne baš. Za to su zadužene kreme i serumi.
Regeneracija kože matičnim ćelijama
Verovatno nije prvi put da čujete kako su matične ćelije svemoguće i kako one mogu mnogo toga, takoreći sve, učiniti za naše telo. One su svemoguće i u oblasti podmlađivanja i regeneracije kože.
Naše matične ćelije počinju da opadaju posle tridesete godine i to utiče na vitalnost naše kože. Tretmanom ljudskim, ali i životinjskim matičnim ćelijama, koji je sada više nego zastupljen na klinikama, vi možete, ne samo sprečiti buduće bore, već i umanjiti postojeće.
Ovo je jedan izuzetan tretman pomoću koga se našoj koži vraća sve ono što je imala u mladosti, jedrina i vitalnost. Ovakvi tretmani nisu jeftini, ali je njihov izgled da poprave stvari neverovatan. Možete potražiti i kreme sa matičnim ćelijama.
Kozmetičke procedure za regeneraciju kože
U poslednje vreme možemo da čujemo za brojne tretmane, ali ćemo izdvojiti one za koje smatramo da su bezbedni, aposle kojih je koža stvarno pokrenuta iz mrtve tačke.
Mezoterapija lica podrazumeva da se iglicama ubrizgavaju vitaminski kokteli u kožu. Pre svega se radi na površinskom sloju lica, vraća se elastičnost i prokrvljuje koža. Naravno, cilj je i da se stimulišu oni dublji slojevi iz kojih sve i kreće.
Zato su mezoterapije toliko popularne i zato sve više žena redovno radi ove tretmane lica. Nisu bolni, oporavak traje kratko, a koža posle njih je regenerisana i sveža.
Hemijski piling je još jedan u nizu tretmana koji potpomaže regeneraciju površinskog sloja kože. Ovim pilingom se otklanja čitav gornji sloj kože. On sa sobom odnosi i neke nečistoće, kao što su ranice i fleke, a ostavlja prostor mladoj koži koja treba da izbije. Ni enzimski piling nije za podcenjivanje.
Ne preporučuje se osobama sa osetljivom kožom, kao ni suviše mladim devojkama. Međutim, ako je vaša koža zrela, isprobajte ovu vrstu tretmana koja vam može doneti kožu kakvu želite.
Laserski tretmani lica takođe služe za regeneraciju kože. Cilj ovih tretmana je da se laserskim zracima utiče na donje slojeve kože, kako bi se aktivirali mišići i prekinuti mišićni lanci koji kožu održavaju čvrstom.
Pojedini laserski tretmani su skupi, ali su rezultati više nego zadovoljavajući. Zato treba da ih primenite, ako se nađete u situaciji.
Koliko koži treba da se regeneriše?

Ovde je bilo reči pre svega o dubinskoj regeneraciji. Ona se ne može desiti tokom noći. Potrebno je ipak malo vremena da metode koje primenjujemo počnu da se primećuju. Ćelijski lanci koji su ponekad bili uspavani i po više godina, ne mogu tek tako da se pokrenu.
Zato je važno da kod svih ovih metoda imate strpljenja i da ne očekujete rezultate tokom noći. Kaže se da nega počinje u mladosti, dok još nema problema, kako bi se oni odložili i koliko toliko sprečili. Zato ne možemo da očekujemo boljitak tokom noći, nego uz kontinuioranu primenu saveta i kozmetike.
Kada je u pitanju površinska regeneracija, kod nje su stvari malo jednostavnije jer se deluje lokalno. Rezultati su vidljiviji i onda je želja za delovanjem i primenjivanjem raznih sredstava jača kada se rezultati brže vide.
Tu pre svega mislimo na bubuljice koje se s vremena na vreme javljaju, kao i na ranice od bubuljica i ožiljke.
Regeneracija kože kod pušača
Ovde smo naveli samo jedan od savremenih poroka, a mogli bismo navesti i alkohol. O ishrani će biti reči.
Čuli ste za pušačke bore. Ponekad se javljaju i pušačke akne ili bubuljice od pušenja. Cigarete, odnosno nikotin i katran koji se nalaze u njima negativno utiču na kožu, čineći je starijom. Neretko ljudi koje puše imaju više bora od nepušača.