Jednom rečju da bude dovoljno jaka da bi se održala mladom.
Iako je unutrašnjost usta poslednji deo tela na koji pomislite u vezi sa masažom, mnogi tvrde da zaista oslobađa tenzije u vilici.
U pojedinim salonima, bukalna masaža se primenjuje kao tretman nakon ubrizgavanja botoksa ili kozmetičkih filera u nazolabijalne prevoje.
Takođe se spominje i kao dobar tretman za ožiljke od bubuljica ali i kao način da se obezbedi dobra distribucija hijaluronske kiseline ubrizgane u lice.
Loše strane bukalne masaže
Mnogi masažu povezuju sa luksuznim opuštajućim iskustvom. Oni koji praktikuju bukalnu masažu će vam reći da ni ovde nema razlike. Ipak, ukoliko ste odgledali video, videli ste da ne izgleda ni malo prijatno. Ovo vas ne sprečava da isprobate.
Međutim, ukoliko vam je sama pomisao o tuđim prstima u gumenim rukavicama u vašim ustima odvratna ili vam to iskustvo nakon prvog tretmana bude bolno i neprijatno, postoje drugre vrste facijalne masaže koje su daleko prijatnije, a sa sjajnim učinkom.
- Zogan masaža lica je jedna od metoda koja će vas relaksirati i doneti dosta blagotvornih efekata izgledu vašeg lica. Sa druge strane, vrlo je prijatna i bez tuđih ruku u vašim ustima.
- Takođe možete isprobati i Gua ša masažu uz pomoć masažera načinjenog od žada ili rozenkvarca.
- Tu je i maderoterapija lica.
Najzad, svakodnevno lice negujemo kremom.
Meni je to uvek prilika da izmasiram lice. Svaka masaža je dobrodošla čak i ona tokom koje ne napravite sve pokrete onako stručno kao kozmetičarka. Recimo da imate sjajnu prirodnu kremu protiv bora. U njenom sastavu su nutritijenti i aktivne materije specijalno odabrani i ukomponovani tako da pospeše proizvodnju kolagena, omekšaju kožu, hidriraju je i daju joj snagu samoregeneracije.
Kada je nanesete na lice utrljajte je masažnim pokretima. Masaža bi valjalo da traje nekoliko minuta. Za to vreme koža će skoro potpuno upiti kremu, osetićete kako se blago zagreva i pušta aktivne materije duboko u sve ćelije kojima su potrebne.
Nakon toga koža je blistavija i ima lepšu ružičastu boju i mladalački sjaj.
Savršen način da se počne dan.
Da li možete praktikovati bukalnu masažu kod kuće?

I da i ne, ali bolje je da ovaj tretman prepustite stručnjaku.
Ne, zato jer ipak niste dovoljno vešti u izvođenju pravih masažnih pokreta koji bi zaista na pravi način preoblikovali vaše facijalne mišiće tako da vaše lice bude poželjno konturisano. Estetičari, naime, tvrde da tačno znaju kako da vam “nameste” mišić sa unutrašnje strane ica.
Drugi razlog zbog koga ne treba sami to da radite je taj što biste eventualno mogli povrediti sluzokožu.
Za slučaj da ste baš uporni u nameri da sami isptrobate ovu vrstu masaže, vodite računa o besprekornoj higijeni ruku, stavite sterilne rukavice i pre svega toga odsecite duge nokte.
Uz to, ukoliko ste u neki deo lica ubrizgali botoks ili hijaluronsku kiselinu tad ne dirajte ništa sami.
Dakle ipak bolje ne kod kuće.
Ko NIJE kandidat za bukalnu masažu lica
Ukoliko ste gadljivi, ukoliko je bol prilikom masaže prejak, ukoliko imate oštećenja sluzokože, osetljive desni i slično nemojte birati ovu vrstu masaže.
Ukoliko ste mlađi od 35 godina ne bi trebalo da se podvrgavate bukalnoj masaži.
Iskustva sa intraoralnom masažom

U potrazi za iskustvima korisnica bukalne masaže došla sam do zaključka da ili je ova metoda još slabo poznata ili žene ipak više vole Zogan masažu lica.
Nasuprot tome na zapadu se mnoge poznate dive kunu u ovu tehniku koja pritiskom šokira mišiće i na taj način podstiče njihovu regeneraciju.
Jednostavno, isuviše je neobična, morate probati a to možete učiniti u pojedinim salonima u velikim gradovima poput Beograda i Novog Sada.
Najzad, koju god masažu da izaberete u salonu ili da se malo potrudite i naučite se pravilnoj samomasaži lica, pozitivan učinak neće izostati. Masaža je prijatno i korisno iskustvo te bi je valjalo uvrstiti u svoju rutinu kao začin koji okrepljuje i lice i duh.