Prednosti plazma liftinga

Koje su dakle prednosti ovog tretmana kože lica?
Za početak, to što se sve odvija manje-više prirodnim putem. Istina, plazma se ubacuje malčice agresivno, ali i takva agresivnost služi svojoj svrsi. Svi delovi postupka čine da koža počne sama da se obnavlja, što je ono što želite za svoje lice.
Koža ubrzo postaje elastičnija i zategnutija, sa više kolagena i elastina, a više ovih supstanci znače i mlađu kožu.
Štaviše, ovaj tretman utiče i na to da vaša koža postane otpornija, pa će se lakše nositi sa spoljašnjim faktorima koji doprinose starenju.
Najbolje od svega je to što nema rizika od alergijske reakcije i opasnosti od krvno prenosivih bolesti, a i mogućnost infekcije je svedena na minimum.
Zašto je ovo tretman za vas?
Plazma lifting namenjen je svima u starosti od 30 do 70 godina. On tretira bore (što se ranije počne, to bolje) i podočnjake, ali i niz problema sa kožom o kojima je bilo reči.
Drugim rečima, ukoliko imate problem sa kožom koji želite da rešite, ili ukoliko samo želite da osvežite svoju kožu lica, vi ste pravi kandidat za ovaj tretman. Naravno, ukoliko možete da se nosite sa svime što on nosi.
Jedini slučaj u kojem vam se preporučujete da isprobate alternativne tretmane i prirodne kreme za bore i serume, jeste slučaj krvnih bolesti. Konkretno, ukoliko imate problema sa zgrušavanjem krvi ili postoji rizik od nastanka tromba, ovaj tretman želite da zaobiđete.
Što se tiče drugih problema koje plazma lifting može rešiti, u njih spadaju:
- alopecija
- gubitak kose ili opadanje
- povrede tetiva
- iščašeni zglobovi
- oporavak nakon operacije (naročito operacije tetiva)
- osteoartritis itd.
Koje su mane koje ima PRP tretman lica?
Sporedni efekti plazma liftinga nisu brojni, a gotovo svi se tiču povrede pri samom bockanju kože. Ukoliko ovaj tretman sprovodi neko ko nema puno iskustva ili je jednostavno nemaran, može doći do komplikacija.
Kao rezultat javljaju se veći podlivi koji mogu boleti, a može doći i do oštećenja nerava lica ukoliko igla dospe preduboko.
Kad smo već kod bola, može se desiti da teško podnesete tretman, pa da osećate bol na mestima uboda i nekoliko dana nakon tretmana. Ipak, ovakva kontraindikacija retko se beleži.
Još jedan sporedni efekat koji se retko beleži je mogućnost infekcije, pre svega zbog toga što se radi u ekstremno bezbednom okruženju. Međutim, treba da budete svesni da postoji i ova opasnost, naročito ako ne pazite svoju kožu dok traje burna post-tretmanska reakcija.
U težim slučajevima može doći i do oštećenja tkiva, što se opet ne dešava često, uglavnom zbog toga što će vas doktor pregledati pre samog tretmana. Ukoliko postoji opasnost ili povećan rizik od bilo kakvih kontraefekata, on će vam savetovati da odustanete na vreme.
Konačno, od ovog tretmana treba da odustanete ukoliko u telu imate bilo kakvo elektronsko pomagalo (pejsmejker na primer) ili metalni implant, ukoliko ste u drugom stanju ili imate istoriju onkoloških bolesti.

Plazma lifting: cena
Sama cena tretmana zavisiće od ordinacije za koju se odlučite, ali i od načina na koji se koriste injekcije, tj. u zavisnosti od toga koji se problem tretira.
Kod nas se cena kreću između od oko 150 eura, pa sve do 250 i 550 eura po tretmanu, u zavisnosti od onoga što se koriguje, mada se, zbog popularnosti, plazma lifting često može naći i po akcijskim cenama, onda kada saloni organizuju serije popusta.
Poređenja radi, u svetu ovaj tretman košta i do 900 dolara, a ukoliko se leči povreda cene dostižu i daleko veće iznose.
Kada se uzme u obzir da će vam biti potrebno nekoliko tretmana, ovo svakako nije naivan iznos, pa biste možda mogli da razmislite i o alternativama za plazma lifting.