Držite se bistrih tečnosti punih elektrolita. Može neka negazirana mineralna voda ili neke tečnosti bogate kalijumom i natrijumom. Izbegavajte mleko i mlečne proizvode.
Stavite hladnu oblogu
Kada ovo radite, nemojte stavljati led nego samo hladnu, vlažnu krpu. Smestite je na čelo ili pozadi na vrat. Možete probati i obloge na delu iza kolena, prednju stranu lakta. Kako ovo deluje protiv povraćanja? Hladi iznenada zagrejano telo napadom mučnine i šalje signal mozgu da povraćanje nije neophodno.
Lezite uzdignute glave
Ovo pomaže telu da bolje održi osećaj ravnoteže i smanjuje potrebu za povraćanjem. Dakle, lezite tako da vam je glava smeštena na viši nivo u odnosu na nogu. Napravite visoko uzglavlje uz pomoć nekoliko jastuka.
Aktivni ugalj
Aktivni ugalj deluje tako što vezuje za sebe toksine i eliminiše ih iz tela. Na taj način stvara se manje hemikalija koje okidaju nagon za povraćanjem u mozgu.
Najjednostavniji način jeste da uzmete kapsule aktivnog uglja. Pratite uputstva za upotrebu i nemojte prekoračiti dozvoljenu dnevnu dozu. Ukoliko koristite neke lekove ili suplemente posavetujte se sa lekarom, jer na isti način na koji vezuje toksine, vezuje i lekovite i hranjive materije i izbacuje ih.
Limun kao lek protiv povraćanja
Možete probati limunadu kao način da se rehidrirate, ali možete probati i ovakvu kombinaciju kao način kako zaustaviti povraćanje. Pomešaje 1 kašičicu limunovog soka i isto toliko meda. Konzumirajte sporo i po malo svaki put kada osetite potrtebu za povraćanjem . Limunov sok je bogat antioksidantima kao i vitaminom C koji će podtsaći rad imunog sistema.
Jabukovo sirće
Jeste li nekada probali jabukovo sirće u nameri da zaustavite povraćanje? Ako niste, evo recepta!
Treba vam kašičica jabukovog sirćeta i pola šolje vode. Pomešajte i koristite ovaj miks da ispirate usta svaki put kad osetite veliku mučninu. Sprečava povraćanje i uklanja onaj opori ukus u ustima. Mana mu je jedino jak miris koji može da iritira u trenucima kada imate ovaj problem i kada ste dodatno osetljivi na mirise.
Pirinčana voda
Ovo je odličan način kako zaustaviti povraćanje u onim situacijama kada su stomačni problemi ili sotmačni virus uzrok istog. Deluje momentalno i donosi brzo olakšanje. Treba vam 1 šolja belog pirinča i šolja i po vode. Pirinač skuvate u vodi i kada je kuvan, ocedite ali sačuvajte vodu. Prohladite malo i pijte. Nadoknadićete neke nutrijente i brže obnoviti iziritiranu sluzokožu želuca.
Čaj protiv povraćanja

Ako tražite efikasan čaj protiv povraćanja, obavezno probajte sledeće:
Đumbir
Čaj od đumbira je odličan čaj protiv povraćanja i njegov specifičan ukus vratiće vam energiju i smaniti osećaj mučnine. Dobro je da ga napravite od svežeg đumbira. Kašičicu rendanog đumbira prelijte sa šoljom vrele vode i ostavite da odstoji. Nemojte procediti. Đumbir će da slegne na dno i lako ćete ga izbeći, a ono što ne uspete da izbegnete, sažvaćite. Prijaće!
Karanfilčić
Ovaj mirisni začin koji je čest dodatak u kuvanom vinu , može biti odgovor na pitanje kako zaustaviti povraćanje. On sadrži eugenol, jedinjenje za koje se smatra da ima antibakterijska svojstva. Sam ukus ovog čaja, a i miris, umiriće vaš nagon za povraćanjem.
Kako napraviti čaj protiv povraćanja od karanfilića?
Jednu kašičicu ovog zalina prelijte šoljom vrele vode i ostavite da odstoji desetak minuta. Procedite i pijte.