Dakle, dobro pokvasite svoju kosu i nasapunjajte teme glave. Prilikom prvog nanošenja, kao što smo rekli nema mnogo pene. Kada ste oprali kosu sapunom dva puta, dobro je isperite na kraju, jer u suprotnom mogu ostati ostaci sapuna i dodatno zamastiti kosu.
Kada ste se odlučili za pranje kose sapunom, birajte prirodne sapune koji ne sadrže silikone i jake sastojke. Dakle, kao što koristite šampone bez sulfata i parabena, isto važi i za sapun za pranje kose sapunom.
Nakon pranja kose dlaka dobija drugačiju strukturu, škripi pod rukama i upravo tada vidite pravo stanje vaše kose.
Ukoliko ste u nedoumici i niste poverljivi prema sapunima za pranje kose, naš savet je da probate barem jednom do dva puta, da biste se sami uverili u rezultate koje možete dobiti.
Želite da probate pranje kose sapunom? Pa koji izabrati?
Postoji nekoliko sapuna za kosu, koji mogu da igraju ulogu šampona. Njih bi trebalo da birate pažljivo i da se najviše fokusirate na sastojke.
Običan sapun za pranje ruku može da isuši kosu i da je slepi, što nije dobro rešenje. Međutim, ukoliko se odlučite za pranje kose kabaš sapunom, bebi sapunom ili sapunom od kozijeg mleka, možda budete i zadovoljni rezultatima.

Pranje kose bebi sapunom
Obzirom da se bebama kosa pere bebi sapunom, onda je ovaj sapun potpuno siguran i bezbedan za vas. Jedina stvar o kojoj bi trebalo da vodite računa jeste što je ovaj sapun blag, pa tako ukoliko imate problem sa gljivičnim obeljenjem kože glave ili ozbiljnijim problemom ne može vam pomoći ovaj sapun.
Bebi sapun ne sadrži jake hemikalije i može prijati vašoj kosi. Bez obzira da li imate dugu, kratku kosu, da li je možda farbate, često je fenirate, možete da probate sa pranjem kose bebi sapunom.
Jedini problem koji može da se javi kod pranja kose sapunom jeste raščešljavanje. Za devojke koje imaju pre svega dugu kosu, savet je da nakon što dobro isperu kosu mlakom vodom, dodaju i balzam.
Takođe, može da se desi da u početku pranja kose sapunom vaša kosa reaguje jačim mašćenjem – ali to nikako ne treba da znači da odustanete. To je sve sasvim normalna reakcija kose, koja je naučena na dugogodišnju upotrebu šampona. Ova reakcija može da traje čak i do mesec, dva dana, ali kod nekoga i znatno kraće.
Kada prođe period adatapcije i naviknete kosu na pranje sa sapunom, onda nastavite da uživate u svim efektima koje vam može pružiti sapun za pranje kose.
Ako niste znali, bebi sapun može da se koristi sa hidrogenom za farbanje.
Ukoliko nikako ne možete sebe da naviknete na pranje kose sapunom, onda ne treba da menjate ništa posebno, jer i sami znate da je vaše rešenje dobar, prirodni šampon bez sulfata.
Pranje kose sapunom sa pivom
Još jedan interesantan šampon koji možete kupiti za sebe jeste sapun sa pivom i ricinusom, koji se preporučuje za normalnu kosu.
Zašto da perete kosu sapunom koji sadrži pivo?
Upravo, jer je pivo bogato B vitaminom i na taj način efikasno neguje i štiti kosu. Pored piva, ricinusovo ulje ubrzava rast kose. Osim ova dva sastojka, u ovom sapunu za pranje kose, nalazi se i ruzmarinovo ulje i ulje čajevca – ova dva sastojka pomažu oživljavanje kože glave oslobađajući je od peruti, masti i svraba kože glave .
Koristi se vrlo jednostavno, pravljenjem sapunice u rukama, a zatim nanosite direktno na kosu.
Pranje kose svinjskim sapunom
Ovaj svinjski sapun za pranje kose, možete napraviti sami kod kuće. Danas se veliki broj sapuna izliva u kalupe i koristi se, ne samo za pranje veša, već i za ulepšavanje.
Domaći sapun za pranje kose ne isušuje i ne peruta kožu kao većina sapuna. Ovaj sapun se pravi na tradicionalan način i čak, veoma jednostavno. Od sastojaka, biće vam potrebno:
- 100 grama svinjske masti
- 50 mililitara vode
- 1 supena kašika žive sode (kristal natrijum – hidroksida)
Način pripreme sapuna za pranje kose:
Stavite svinjsku mast da se otopi u loncu, savet je da bude veći lonac. U drugoj, manjoj posudi razmutite natrijum – hidroksid u 50 mililitara vode. Kada ste razmutili, sipajte u prethodnu otopljenu mast.