Kako ukloniti fleke od sunca po licu? Evo načina!

Kako ukloniti fleke od sunca po licu? Evo načina!

Autor:

Saznajte kako da fleke od sunca nestanu sa lica, ali i kako da sprečite da se pojave. Rešenja ima i što pre ih saznate, pre ćete ujednačiti ten.

Tamne mrlje od sunca su uzrok brige mnogih dama. A zašto one nastaju i šta zapravo predstavljaju?

Fleke od sunca: uzrok

Proces stvaranja fleka od sunca je sledeći. UV zraci koji deluju direktno na kožu, podstiču ćelije kože da stvaraju melanin, kao jedan vid zaštite i samoodbrane od sunca. Melanin je pigment koji koži daje tamnu boju. Sunce ga aktivira i tako, između ostalog, potamnimo na suncu. No, neodgovorno izlaganje suncu u slučajevima kada su zraci dosta jaki, dovodi do toga da koža stvara previše melanina na određenim regijama lica, što se dalje manifestuje kao tamne fleke na koži.  Pojavu fleka na koži od sunca, podstiče i fotostarenje kože, tako što UV zraci razgrađuju kolagen i elastin i smanjuju generalnu sposobnost kože da se regeneriše.

Pege od sunca su malo drugačije. Nastaju kada izađete na sunce. Verovatno ih imate stalno, ali su pod dejstvom sunca izraženije. 

Ipak, stvari su malčice složenje.

Fleke od sunca, poznate i kao hiperpigmentacija izazvana sunčevim zračenjem, nastaju zbog složenog međudelovanja bioloških i ekoloških faktora. Ključni uzroci uključuju izloženost UV zračenju, hormonalne promene i genetske predispozicije.

  • UV Zračenje: Primarni uzrok fleka od sunca je izloženost ultraljubičastom (UV) zračenju. UV zračenje oštećuje kožu na molekularnom nivou, podstičući proizvodnju melanina, pigmenta koji daje boju našoj koži. Kada je koža prekomerno izložena suncu, melanociti (ćelije koje proizvode melanin) mogu prekomerno reagovati i proizvesti višak melanina, što rezultira tamnim mrljama na koži. Postoje dve glavne vrste UV zračenja koje utiču na kožu: UVA i UVB. UVA zraci prodiru dublje u kožu i odgovorni su za dugoročna oštećenja poput starenja kože i stvaranja fleka, dok UVB zraci uzrokuju opekotine i direktno oštećuju površinske slojeve kože.
  • Hormonalni uticaji: Hormonalne promene, naročito kod žena, mogu značajno doprineti nastanku fleka od sunca. Tokom trudnoće, uzimanja oralnih kontraceptiva ili hormonske terapije, telo može doživeti povećanje nivoa hormona kao što su estrogen i progesteron. Ovi hormoni mogu stimulisati melanocite, što dovodi do povećane proizvodnje melanina. Ovo stanje je poznato kao melazma ili „trudnička maska“, gde se tamne fleke formiraju na licu i drugim delovima tela koji su izloženi suncu.
  • Genetski faktori: Genetske predispozicije igraju ključnu ulogu u određivanju kako koža reaguje na sunce i kako se fleke formiraju. Osobe sa svetlijim tenom imaju manje melanina u svojoj koži, što ih čini podložnijim UV oštećenjima i razvoju fleka. Nasledni faktori takođe mogu uticati na broj i aktivnost melanocita, kao i na sposobnost kože da se oporavi od UV oštećenja. Na primer, ako članovi porodice imaju istoriju hiperpigmentacije, postoji veća verovatnoća da će se i kod vas pojaviti slični problemi.

Možda ste nesrećni zbog ovih tragova na licu i pitate se kako ukloniti fleke od sunca?

Nemojte brinuti više, jer rešenje postoji.

Vrste fleka od sunca

Fleke na koži koje nastaju od sunca su vrsta hiperpigmentacija. Kada je koža previše izložena suncu, to vremenom rezultira tamnim mrljama, koje su takođe poznate kao fleke od sunca  ili solarni lentigeni.

Pigmentne mrlje od sunca javljaju se u više oblika,  a najčešće su sledeće:

Melazma

Melazme su promene na koži koje se najčešće nastaju na nakon dugog izlaganja suncu, bez adekvatnog ili potpuno bez korišćenja zaštitnog faktora. Mesta koja su obično sklona javljanju pigmentacije od sunca su obrazi, nausnice, nos i čelo. Takoreći svi ispupčeni delovi lica.

Ne postoji određeno vreme tokom godine kada problem sa pigmentacijom može da se javi, nastupa jednostavno nakon dejstva sunčevih zraka, čak i kada to sunce nije mnogo jako i temperature nisu izrazito visoke.

Zato je opšta preporuka da se preparati sa zaštitnim faktorom koriste tokom cele godine, tj tokom svakog izlaganja suncu, da bi se sprečila pojava ovih vrsta fleka od sunca. Dnevna krema sa spf 30 je obavezna tokom leta, posebno ako je u pitanju preosetljiva koža skona promenama na suncu.

Melazme nisu oboljenje zdravstvene prirode, više su estetske i lako ih mogu ukloniti kreme ili pilinzi, kada dođe do potpune zamene površinskog sloja kože.

Ono što statistika kaže, je da su žene sklonije njihovoj pojavi ,  posebno žene u trudnoći, jer tada hormonalni disbalans ima pojačano dejstvo i efekat. Osim sunca, dakle, i hormoni imaju uticaj i mogu uzorkovati da nastnu smeđe mrlje na licu.

Postinflamatorna hiperpigmentacija i sunce

Ova pojava pigmentacije se može javiti na licu i telu istovremeno. Nastaje kao posledica reakcije na upalu bilo koje vrste i može se javiti nakon nje, a i ne mora. Poznata je još i kao hiperpigmentacija izazvana upalom. Obično koža reaguje tako nakon nekog jakog tretmana kože ili oboljenja kao što su akne, psorijaza, dermatitis ili nakon laserskog tretmana.

Sve te promene na koži javljaju se kada se tokom upale, ćelije kože aktiviraju i počnu da luče melanin u većoj meri nego što to inače rade. Promene na koži su takođe estetskog tipa, ravne na površini, a tokom svog životnog veka, imaju prelaze od crne, braon, crvene do ružičaste boje.

Sunce ih ne izazaiva, ali može učiniti da te promene budu dosta jačeg intenziteta i boje.

Brkovi od sunca

Brkovi od sunca su jedna podvrsta melazme, tačnije hiperpigmentacija kože koja se javlja nakon sunčanja. Može biti i genetski predisponirana ili hormonskim disbalanskom u organizmu, a može biti i posledica oštećenja kože nastale usred depilacije nausnica.

Bele fleke od sunca

Bele fleke od sunca, poznate i kao hipopigmentacija, predstavljaju stanje u kojem koža gubi pigment i postaje svetlija u određenim delovima. Ovo stanje može biti uzrokovano različitim faktorima, uključujući izlaganje UV zračenju, kožne povrede, infekcije i autoimune bolesti.

Uzroci belih fleka od sunca:

1. UV zračenje: Prolongirana izloženost UV zračenju može dovesti do oštećenja melanocita, ćelija koje proizvode melanin, pigment odgovoran za boju kože. Kada su melanociti oštećeni, proizvodnja melanina se smanjuje, što može rezultirati belim flekama na koži.

2. Kožne povrede i opekotine: Bele fleke se mogu pojaviti kao rezultat kožnih povreda ili opekotina od sunca. Kada koža pretrpi oštećenje, proces regeneracije može biti poremećen, što dovodi do smanjenja ili gubitka pigmentacije na zahvaćenim područjima.

Najbolji saveti za skidanje fleka od sunca

Postoji više metoda kako ukloniti fleke od sunca sa lica i ovo su one koje su se pokazale kao najefikasnije.

Kozmetika

Nega pre svega! 

Tamne fleke sprečava adekvatma zaštita od sunca. Sprečite buduće hiperpigmentacije i oštećenja od sunca nošenjem zaštitnog sredstva za zaštitu od sunca UVA i UVB i izbegavajte duže vreme izloženosti suncu.

Korišćenje proizvoda za posvetljenje je prva stvar koju treba da koristite nakon čišćenja i toniranja danju i noću. Ovi proizvodi vam mogu biti od pomoći u brisanju fleka od sunca sa lica.

Sunčeve pege i fleke na licu su stari problem. Industrija za negu kože bori se protiv loših učinaka sunca. Istraživanja se odvijaju mnogo godina. Postoje mnoga rešenja koja se nude.

Helena nam je ispričala kako se ona za kratko vreme potpuno oporavila kožu lica koja je izgledala – umorno. Bila je siva, naborana i pojavile su joj se staračke fleke od sunca. Koža joj se oporavila, bore nestale, a rešila se i fleka na licu. Saznajte koji je njen trik klikom na ovaj link: https://minutzamene.com/ovako-sam-se-ja-resila-bora-i-podocnjaka-lako-je/

Isto tako i mnogi lekovi su delotvorni protiv sunčevih pega, a postoji i  veliki broj kućnih lekova za fleke od sunca po licu. Na vama je da se odlučite koji ćete vid lečenja koristiti.

 

uklanjanje fleka od sunca

Kada je kozmetika u pitanju, tu imate sledeće opcije:

  • Krema protiv fleka. Naš savet je da to bude prirodna kozmetika, a favorit nam je Neborela krema
  • Serum za lice – najhvaljeniji je Eucerin antipigment dvofazni serum koji sadrži Thiamidol

Nekoliko aktivnih sastojaka može smanjiti fleke od sunca po licu.

To uključuje retinoidne kreme, koje razbijaju pigmentaciju, hidrohinon, azelaična kiselina, a od prirodnih su najmoćniji ekstrakt sladića, ekstrakt  rabarbare i vitamin C. Dobro se raspitajte o njihovom dejstvu. Primera radi, krema sa hidrohinonom je efikasna, ali nije najidealnija opcija što se zdravlja tiče.

Zaštita od sunca

Nanesite neku od velikog broja krema za sunčanje s faktorom zaštite od 15 -30 kako biste sprečili pojavu fleka od sunca.  I leti, ali i tokom zime. 

Šminka

Neutrališite pojavu fleka od sunca sa toniranim korektorom. Boje breskve pomažu kod neutralisanja smeđih fleka. Nanesite korektor pre šminkanja.

A ako se pitate da li postoji i neki prirodni lek, onda nastavite sa čitanjem i doći ćete do odgovora.

Kako ukloniti fleke od sunca prirodnim putem?

 Postoje mnogi prirodni tretmani koje možete koristiti za fleke od sunca i možete ih koristiti u udobnosti svog doma. Vrlo su delotvorni. Starija generacija ljudi je to koristila.

Kućni lekovi su jednostavni za upotrebu i možete ih lako koristiti. U nastavku evo najboljih recepata. 

Sok od limuna

Sok od limuna koristi se već vekovima kao kućni lek. Deluje veoma efikasno protiv sunčevih pega

Stisnite  svež sok od limuna. Nanesite ga nežno na mesta gde se nalaze fleke. Koristite pamučni tufer dok nanosite sok od limuna na kožu. Ostavite da deluje 20-30 minuta.

Ponovite postupak 3-4 puta nedeljno.

Može da se desi da osetite blago peckanje po licu. U tom slučaju, možete slobodno razrediti sa malo vode.

Aloe vera sok kako bi rešili problem fleka od sunca na licu

Aloe vera je najbolji prijatelj za kožu. Ima mnogo isceliteljskih sposobnosti. Deluje protiv kožnih oštećenja i veoma uspešno oporavlja kožu i pomaže da se izbori sa flekama od sunca. Prednosti aloe vere bile su godinama nepoznate, ali sada se sa sigurnošću zna da je to dobar kućni lek.

Uzmite aloe vera gel u čajnu kašičicu. Dodajte vitamin E ako želite. Nanesite na fleke od sunca na licu. Ostavite 20-30 minuta, a zatim isperite čistom vodom. Ponovite postupak dva puta nedeljno.

Lubenice

Lubenica je dobra za kožu i ima učinke hlađenja. Bogata je vitaminom A, B i C. Koristi se kao kućni lek, ali sporo daje rezultate. Potrebno je vreme da se uklone sve fleke od sunca na licu, ali budite uporni.

Izvadite unutrašnji deo lubenice u činiju. Nanesite na kožu direktno. Operite  nakon 30 minuta čistom vodom. Ponovite postupak najmanje 3 puta nedeljno.

Kesice zelenog čaja

 Zeleni čaj bogat je antioksidansima. Pomaže kod lečenja oštećenja sunca na koži – što fleke od sunca i jesu.

Umočite kesicu zelenog čaja u ključalu vodu neko vreme. Stisnite kesicu čaja u pamučnu krpu. Utrljajte natopljenu pamučnu krpu preko tamnih mrlja  dva puta dnevno. Pazite da nežno nanosite na kožu.

Jabukovo sirće

Jabukovo sirće sadrži alfa hidroksilne kiseline. Deluje vrlo dobro protiv štetnih zraka sunca. Pomešajte ga sa limunovim sokom radi boljih rezultata.

Uzmite pola kašike jabukovog sirćeta. Pomešajte sa jednom čajnom kašikom limuna. Napravite tonik.

Nanesite na mesta koja su problematična sa pamučnom lopticom. Počnite od čela. Ostavite da stoji na koži preko noći.

Operite kožu pravilno ujutro. Koristite ovaj lek najmanje šest nedelja. Sirćetna kiselina u jabukovom octu deluje kao blagi eksfolijator, uklanja nežno površinske slojeve kože, uključujući one jače pigmentisane. Ako imate osetljivo lice, ovo možda nije prava stvar za vas.

Vitamin E kako bi se rešili fleka od sunca na licu

Vitamin E je delotvorno sredstvo za vašu kožu. Deluje sjajno protiv oštećenja sunca. Pomoći će da sunčeve pege na licu izblede jer pomaže koži da se brže oporavlja. 

Kupite vitamin E u obliku kapsule. Stisnite nežno na kožu. Nanesite na zahvaćeno područje. Proširite nežno na kožu. Ostavite da stoji nekoliko minuta . Ponovite postupak dva puta dnevno.

Mleko

Mleko sadrži mlečnu kiselinu koja pomaže u posvetljavanju fleka od sunca. Podstiče regeneraciju ćelija kože. To je prirodno sredstvo za čišćenje. 

Nanesite mleko na zahvaćena područja koristeći pamučni tufer. Pomešajte ga sa dve kašike soka od paradajza. Ostavite da stoji 2 minuta na licu. Isperite čistom vodom. 

Pročitajte: Mleko za čišćenje lica, čisti i probleme na licu!

Krastavac

Krastavac je prirodni prijatelj za vašu kožu. Ima učinak hlađenja. Pomaže vam da dobijete čistu i sjajnu kožu. Koristite sledeću masku za lice tri puta nedeljno:

Stisnite krastavac kako biste dobili kašu. Dodajte 2 do 3 čajne kašike soka od limuna, a zatim dodajte čajnu kašiku glicerina. Takođe možete dodati čajnu kašiku ruzmarina.

Pomešajte sastojke da biste oblikovali gustu smesu. Koristite je kao masku za lice. Ostavite da se osuši. Isperite toplom vodom.

Crveni luk

Crveni luk deluje kao prirodno sredstvo za izbeljivanje. Pomaže da izbledi staračke pege na licu izazvane suncem

Pomešajte jednu kašiku soka od luka sa dve kašike meda. Pomešajte ih dobro. Nanesite ovu smesu na tamne mrlje i neka stoji na licu oko 15 minuta. Isprati smesu sa puno vode. Ukloniće jak miris mešavine. Takođe, možete dva put ili tri put dnevno utrljati kriške luka po zahvaćenom području.  Pazite, ovo može da peče.

Ricinusovo ulje

Ricinusovo ulje ima sjajne sposobnosti isceljivanja. Ono će vam pomoći da se rešite tamnih mrlja. Ovaj lek takođe pomaže u održavanju tonusa kože.

Nanesite ovo ulje svakodnevno čistim tuferom. Masirajte ricinusovo ulje preko zahvaćene površine nekoliko minuta. Ponovite ujutro i uveče. Ipak, imajte na umu da je ovo ulje dosta masno i komedogeno, pa ako vam je koža sklona aknama, možda vašem licu neće prijati.

Saznajte više o upotrebi ricinusovog ulja za lice.

Crvena ribizla

Crvena ribizla sadrži slabe kiseline i deluje nežno na vašoj koži.

Uzmite ¼ šoljice crvene ribizle.Dodajte 1 kašiku meda. Nanesite ovu mešavinu na zahvaćena područja. Ostavite da stoji oko 30 minuta, a zatim isperite smesu sa toplom vodom. Ponovite ovaj tretman jednom dnevno kako biste ukloniti sve tamne fleke od sunca sa vašeg lica.

Kurkuma

Kurkuma je delotvoran antiseptik i čini vašu kožu lepom. Možete ga koristiti za uklanjanje fleka od sunca po licu.

Uzmite jednu čajnu kašiku kurkume u prahu. Pomešajte je sa 2 kašike meda. Takođe možete dodati kašiku maslinovog ulja. Dobro pomešajte sastojke da biste napravili gustu smesu. Koristite je kao masku za lice.

Ostavite masku na licu od  15 do 20 minuta. Oprati čistom vodom. Ponovite postupak redovno kako biste dobili željeni rezultat.

Ovde pročitajte detaljan način upotrebe i dejstva maske od kurkume!

Paradajz

Paradajz je najbolji prirodni antioksidant i veoma dobro deluje na koži. Pomaže u uklanjanju sunčevih pega. Izbeljuje vašu kožu.

Istisnite sočan sadržaj paradajza. Nanesite na tamne fleke od sunca na licu. Ostavite na licu oko 30 minuta. Isperite čistom vodom.

Med

Med  je jedan od najboljih prijatelja za kožu, koji čini vašu kožu mekom. 

Uzmite čajnu kašiku meda i pomešajte  sa čajnom kašikom kurkume. Takođe možete mešati 2-3 čajne kašike soka od limuna. Ako želite, dodajte maslinovo ulje. Pomešajte dobro da napravite sjajnu masku za lice.

Nanesite na sunčeve pege i koristite kao masku za lice. Ostavite na licu 15 do 20 minuta. Isperite masku čistom vodom. Ponovite postupak tri puta nedeljno.

Kozmetički tretmani za uklanjanje fleka od sunca

 

Za efikasno uklanjanje fleka od sunca često je potrebno pribegavanje profesionalnim tretmanima koji nude dublje i dugotrajnije rezultate od kućnih lekova. Tri najčešća profesionalna tretmana su hemijski pilinzi, laserska terapija i mikrodermoabrazija. Svaki od ovih tretmana ima svoje prednosti i mane, očekivane rezultate i različito vreme oporavka.

Hemijski pilinzi

Hemijski pilinzi uključuju primenu hemijskih rastvora na kožu kako bi se uklonile oštećene površinske ćelije i podstakla regeneracija kože. Postoje različite vrste hemijskih pilinga, od blagih do dubokih, u zavisnosti od intenziteta tretmana. Prednosti hemijskih pilinga uključuju poboljšanje teksture kože, smanjenje pigmentacije i podmlađivanje kože. Mane mogu biti iritacija, crvenilo i perutanje kože nakon tretmana, a vreme oporavka može varirati od nekoliko dana do nekoliko nedelja, u zavisnosti od dubine pilinga.

Laserska terapija

Laserska terapija koristi svetlosne talase različitih talasnih dužina za ciljanje i razgradnju melanina u flekama. Postoji nekoliko vrsta lasera, uključujući ablativne i neablativne lasere, od kojih svaki ima specifične koristi. Prednosti laserske terapije uključuju visoku preciznost, brzo vreme tretmana i značajno poboljšanje ujednačenosti tena. Međutim, mane mogu uključivati bol tokom tretmana, crvenilo, otok i rizik od hiperpigmentacije ili hipopigmentacije. Vreme oporavka je obično kratko za neablativne lasere (nekoliko dana), dok ablativni laseri mogu zahtevati nekoliko nedelja.

Mikrodermoabrazija

Mikrodermoabrazija je neinvazivna procedura koja koristi fine kristale ili dijamantsku vrh za mehaničko uklanjanje površinskog sloja kože. Ovaj tretman je efikasan za blage do umerene hiperpigmentacije i pruža trenutne rezultate u smislu glatkoće i sjaja kože. Prednosti mikrodermoabrazije uključuju minimalno vreme oporavka, nizak rizik od komplikacija i poboljšanje apsorpcije proizvoda za negu kože. Mane uključuju privremeno crvenilo i suvoću kože nakon tretmana. Vreme oporavka je obično kratko, obično nekoliko sati do jednog dana.

Svaki od ovih tretmana zahteva konsultaciju sa dermatologom ili specijalistom za kožu kako bi se odredio najpogodniji pristup za vaš tip kože i stanje hiperpigmentacije. Kombinovanjem ovih tretmana sa pravilnom zaštitom od sunca i redovnom negom kože, možete postići dugotrajne rezultate i zdraviji izgled kože.

Nega nakon tretmana za uklanjanje fleka od sunca

Pravilna nega kože nakon profesionalnih tretmana za uklanjanje fleka od sunca je ključna za osiguravanje efikasnosti tretmana i sprečavanje ponovnog nastanka fleka. Postoji nekoliko koraka i preporuka koje treba slediti kako bi se postigli najbolji rezultati i održala zdravlje kože.

1. Hidratacija i umirujuća nega: Nakon tretmana kao što su hemijski pilinzi, laserska terapija ili mikrodermoabrazija, koža može biti iritirana i suva. Koristite blage, hidratantne kreme koje ne sadrže iritirajuće sastojke. Proizvodi sa sastojcima kao što su hijaluronska kiselina, aloe vera i pantenol mogu pomoći u umirivanju kože i obnavljanju njenog prirodnog balansa.

2. Zaštita od sunca: Jedan od najvažnijih koraka u nezi kože nakon tretmana je zaštita od sunca. Koža je nakon tretmana posebno osetljiva na UV zračenje, što može dovesti do hiperpigmentacije. Koristite širokospektralne kreme za sunčanje sa SPF 30 ili višim svaki dan, čak i kada je oblačno. Ponovno nanošenje kreme za sunčanje svaka dva sata tokom izlaganja suncu je od suštinskog značaja.

3. Izbegavanje iritanata: Nakon tretmana, izbegavajte korišćenje proizvoda koji sadrže agresivne sastojke kao što su retinoidi, kiseline (npr. glikolna kiselina, salicilna kiselina) i alkohol. Ovi sastojci mogu dodatno iritirati kožu i produžiti vreme oporavka. Umesto toga, fokusirajte se na blage, hipoalergene proizvode.

4. Redovna nega kože: Održavanje redovne nege kože je ključno za dugoročno održavanje rezultata tretmana. To uključuje blago čišćenje kože, redovnu hidrataciju i korišćenje seruma i krema koje podržavaju obnovu kože i sprečavaju hiperpigmentaciju. Proizvodi sa u serumi sa  vitaminom C i niacinamidom mogu pomoći u ujednačavanju tena i sprečavanju nastanka novih fleka.

5. Praćenje stanja kože: Redovne kontrole kod dermatologa ili stručnjaka za negu kože su važne kako bi se pratio napredak i blagovremeno reagovalo na bilo kakve promene. Stručnjaci mogu prilagoditi vaš režim nege kože i preporučiti dodatne tretmane ukoliko je to potrebno.

6. Zdrave životne navike: Usvajanje zdravih životnih navika može dodatno pomoći u održavanju zdravlja kože. To uključuje uravnoteženu ishranu bogatu antioksidansima, adekvatan unos vode, izbegavanje pušenja i alkohola, i dovoljno sna. Ove navike doprinose opštem zdravlju kože i mogu smanjiti rizik od hiperpigmentacije.

Pravilna nega nakon tretmana ne samo da pomaže u brzom oporavku kože, već i produžava efekte tretmana i sprečava nastanak novih fleka. Redovna upotreba hidratantnih i zaštitnih proizvoda, zajedno sa zdravim životnim stilom, ključna je za postizanje i održavanje ujednačenog i zdravog tena.

Prevencija za fleke od sunca po licu

Prevencija je uvek bolja od lečenja. Osnovni uzrok tamnih mrlja je izloženost suncu.

fleke na licu od sunca

  • Ograničite vreme provedeni pod direktnim sunčevim zracima kako biste izbegli oštećenja od sunca. Suncobran je vaš najbolji prijatelj za vaše lice, vrat, ruke, noge i sl. Ovi delovi tela treba da budu pokriveni kako bi zaštitili sebe. Koristite sledeće savete kada izlazite na sunce.Ostanite pod hladom suncobrana, jer će vam pomoći da ograničite izloženost suncu.
  • Nanesite UVA / UVB kremu za sunčanje, sa SPF od najmanje 15, dnevno. Delovaće kao štit za vašu kožu. To će spasiti kožu od štetnih zraka sunca.
  • Ograničite izloženost suncu između 10 i 16 sati
  • Pobrinite se da jedete hranu bogatu vitaminima, jer su potrebni za zdrav izgled kože i njenu sposobnost regeneracije

Postoje brojne delotvorne opcije za borbu protiv negativnih učinaka sunčevih zraka, kao što ste videli. Možete koristiti neki prirodni lek za tamne fleke od sucna na licu  ali morate biti strpljivi da biste dobili rezultate. Da biste ih ubrzali, bolje je koristiti prirodne kreme protiv fleka na licu. Aktivni sastojci u njima su koncentrovaniji pa su i kreme efikasnije od prostih domaćih tretmana.

Najvažnije je ipak sledeće:

Pazite da se držite dalje od štetnih zraka sunca. Uklonite faktor koji uzrokuje fleke od sunca.

Ne mislimo da nikad ne izlazite napolje zbog lepote, ne sunčate se. Samo – radite t