Stanite na put masnoj koži koji cakli i bubuljicama! Danas otkrivamo kako možete smanjiti lučenje sebuma na licu i imati konačno kožu lica koja ne pravi probleme.
Mnogo puta ste čuli da sebum stvara probleme na licu, a sa druge strane, nemoguće je funkcionisati bez njega. On je neophodan našoj koži, ali u normalnoj količini. Čim njegova proizvodnja postane povišena, to ćete lako primetiti na svojoj koži.
Preterana proizvodnja sebuma dovodi do lica koje je puno bubuljica, koje su često upaljene. Borićete se da se rešite upornih akni, a cilj je da smanjite količinu sebuma na licu i da povratite koži prirodni balans. To ćete uspeti uz pravilnu negu, ali trebaće vam dosta strpljenja i truda.
Sigurno se pitate da li je uopšte moguće da kontrolišete sebum i da stanete na put prekomernom njegovom lučenju?
Moguće je.Saznajte u narednim redovima kako !
Kako smanjiti lučenje sebuma?
Lučenje sebuma možete smanjiti prirodnim putem ili uz pomoć specijalnim preparata. Lice koje se sija može da bude teško za održavanje, a najviše će vas nervirati što ćete teško to prekriti šminkom, jer ta masnoća izbija i ispod najboljeg pudera!
Takođe, savetuje se da izbegavate jaku i tešku šminku, jer ona dodatno može da zapuši pore i da stvori akne.
Saznajte i kako da se rešite bubuljica od šminke.
Time rešavate posledice. Ipak, sada je vreme da se pozabavite i uzrokom!
Nina je imala iskustvo sa aknama čiji je uzrok bila preterana prozvodnja sebuma. Dugo se mučila sa bubuljicama na licu i osećala se često depresivno zbog svoje kože. Mislila je kako joj nema pomoći, sve dok nije našla prirodno rešenje, o kom rado govori. Njena koža je sada blistava i očišćena od akni, a sve zato jer je uspela da dovede lučenje sebuma u normalu. Ako vas zanima kako,kliknite na sledeći link: https://minutzamene.com/nasla-sam-resenje-protiv-bubuljica-ovo-je-moj-kec-iz-rukava/
Kako smanjiti lučenje sebuma na licu prirodnim putem?
- Umivajte se dva puta dnevno. Izbegavajte jake preparate za čišćenje lica. Birajte prirodne gelove za umivanje. Ako lice umivamo više od dva puta, u nadi da ćemo skinuti masnoću, možemo ga naglo isušiti. To će lojnim žlezdama dati signal da treba da stvaraju još sebuma da nadoknade nedostatak. Umesto manje, imate opet višak sebuma na licu.
- Isprobajte prirodne maske za masnu kožu. One deluju direktno na kožu, čiste je i umiruju, a vremenom dovode i do regulacije sebuma na koži. Već posle prve maske, videćete razliku.
- Ne dodirujte previše lice. Izbegavajte da dirajte lice, posebno ako vam ruke nisu čiste. Lučenje sebuma se ne može zaustaviti preko noći, ali može da se kontroliše. Diranje lica rukama nije dobro, jer na rukama uvek imamo mnogo bakterija, ma koliko god ih prali. I što više diramo lice rukama, proizvodnja sebuma se povećava, jer naš organizam shvata da mu je potrebna masna zaštita od nečistoća, pa dolazi do kontra efekta.
- Koristite prirodne pilinge koji nežno čiste začepljene pore, bar 2 puta nedeljno. Kada pore postanu zablokirane zbog nagomilanog sebuma, lako se jave problemi na licu. Pilinzi će očistiti pore od nečistoća i sebuma, pa će koža prodisati i biće čistija. Redovnom upotrebom piliga, doći će i do smanjenja sebuma u koži.
Kako smanjiti lučenje sebuma kozmetičkim preparatima?
- Nega kože podrazumeva da redovno koristite kreme koje odgovaraju vašem tipu kože i koje su specijalno napravljene za masnu kožu, a u sebi sadrže aktivne prirodne sastojke koji smanjuju masnoću. One su dovoljno moćne da saniraju preteranu proizvodnju sebuma.
- Losion za lice može da bude odlično rešenje, jer redovnom upotrebom reguliše proizvodnju sebuma. Birajte prirodne losione, koji sadrže sastojke poput alantoina, aloe vere, šafranike, diglicerina. Ovakvi losioni za lice pomažu da se sebum smanji na lak i prirodan način.
- Koristite proizvode sa salicalnom kiselinom koji mogu da dubinski očiste pore od prljavštine i nečistoća i onda će vaša koža prodisati! Salicilna kiselina može da prodre kroz masnoću, pa će lako očistiti višak sebuma sa lica.
- Retinoidi mogu da budu od koristi kada želite da smanjite lučenje sebuma na licu. Možete ih pronaći u kremama i gelovima, a oni su zaduženi da očiste bakterije koje su se naselile u vašim porama i stvaraju akne na koži. Ovakvi preparati obnavljaju i regenerišu kožu, pa svakako o tome treba da popričate sa dermatologom.
- Maska od zelene gline može da bude dobar izbor. Ona je super za sve vrste akni, jer upija masnoću i čini da lice postane čisto i da se sebum vremenom reguliše.
- Papirići za matiranje lica su brzinsko rešenje, kada govorimo o sebumu, jer oni upijaju masnoću sa lica, laki su i jednostavni za upotrebu, pa sjaja na licu neće biti.
Šta je sebum?
Lojne žlezde u našem telu luče masnu supstancu koja se naziva sebum koji je zadužen za vlaženje i za zaštitu kože.Bez njega, naša koža bi bila užasno suva, pa bi se javljali problemi koji su najviše zastupljeni na suvoj koži – crvenilo, rozacea, ekcemi, bubuljice na suvoj koži.
Sebum je po strukturi složena mešavina masnih kiselina, šećera, voskova i drugih prirodnih supstanci koje služe da zadrže vodu na koži i da spreče njeno isparenje.
Znate i sami koliko je vlažnost lica važna, a sebum tu igra ključnu ulogu. Istina je da bez njega ne možemo, ali sa druge strane, sebum ima i svojih loših karakteristika.