Proveravamo za vas koje du kreme najdelotvornije za lice posle 40.

Šta mi se dešava u četrdesetim?
Svako doba donosi određene promene u našem organizmu koje se ogledaju i na koži.
Limfni sistem počinje da se usporava. Limfna drenaža lica je način na koji se ono oslobađa toksina. Elastična vlakna koja podržavaju limfne žlezde pucaju. Ovo je razlog pojave otečenosti lica i kesica ispod očiju.
Smanjena proizvodnja sebuma, voskaste materije koja štiti površinski sloj kože nas čini ranjivijim na uticaje spoljašnje sredine kao što su smog, prašina, hladnoća i nečistoće, mikrobi….
Vaše srednje četrdesete su vreme kada se lučenje hormona, pre svega estrogena, smanjuje. Estrogen je koristan molekul koji kožu održava živahnom i zategnutom. Manjak estrogena čini da se koža opušta i pojavljuju se bore na vratu i dekolteu.
Znaci umora i životnih događaja i načina života oslikavaju se na koži lica.
U ovim godinama može se desiti da vam lice poprimi žućkastu ili zelenkastu boju što može biti posledica prekomernog i nesmotrenog izlaganja suncu. Previše prženja na suncu u mlađim godinama može vam doneti i neujednačen ten, fleke i na licu i sl.
Kako da se brinem o koži posle 40?
Mada ne možemo zaustaviti procese koji se dešavaju u koži lica i telu ipak ima puno toga što možemo preduzeti. Masaža lica, na primer, pospešuje limfnu drenažu. Ovo znači manje toksina u koži, bolju cirkulaciju koja obezbeđuje više nutritijenata za ćelije kože, smanjuje se otečenost lica i podočnjaci.
Najbolje kreme za lice nakon 40

Možda ste do sada birali kremu za lice neodgovorno po raznim kriterijumima kao što su trenutni trend, savet prijateljice ili možda cena.
Sada tome mora doći kraj.
Izaberite bogatu kremu koja hrani i redukuje procese starenja.
Na žalost, nema proizvoda koji može poništiti prirodni proces starenja. Dobra vest je da postoji pregršt krema za lice nakon 40 koje ga mogu usporiti i učiniti da što duže zadržimo svež, mladalački izgled. Drugim rečima, moramo stariti ali uz pravilnu negu lica u četrdesetim možemo zadržati mladalačku svežinu i čvrstinu kože. Pravilnim izborom najbolje kreme protiv bora možemo vidljivo popraviti izgled lica a samim tim i to kako se osećamo.
Pravilna hidratacija je najvažnija
Još jednom, najbolja stvar koju možete učiniti za svoje lice u ovom periodu je da obezbedite da uvek bude pravilno hidrirana.
Proizvodnja sebuma se obično usporava te se koža lakše isušuje. Stalnim održavanjem njene vlažnosti izbegavamo isušivanje koje vodi u lakše stvaranje bora i umoran izgled lica sivkaste boje.
Koje su kreme za lice najbolje posle 40
Čuli ste da kažu da možete vratiti sat unazad kada je lice u pitanju.
Čime? Izaberite kreme napravljene od stvarčica kao što su akai, alfa-lipoična (tioktična) kiselina i alfa-hidroksi (AHA) kiselina.
Sad pitate me vi , da li ovo zaista radi. Da li ovi sastojci brišu bore, mogu li popraviti oštećenja na koži lica izazvana sunčanjem ili obrisati staračke pege?
Saveta je mnogo i svi deluju vrlo ubedljivo. Uostalom, posao marketinga je da vam nešto proda i to unosan posao.
Na vama je da u mnoštvu ponuda izaberete ono što će zaista napraviti pomak u kvalitetu vaše kože i što dakako vredi uloženog novca
Pre nego što krenete u kupovinu, naučimo malo više o napred pomenutim sastojcima.
Alfa-lipoična kiselina u kremi za lice nakon 40
Alfa lipoična kiselina (ALA) pentatonska kiselina ili kako se još u literaturi naziva tioktična kiselina, je masna kiselina koju sintetišu biljke i životinje. Prvobitno je smatrana vitaminom.U ljudskom organizmu je prisutna u svakoj ćeliji gde ima ulogu procesu stvaranja energije. Posebno se naglašava njeno antioksidativno svojstvo.
Zapravo alfa lipolična ili pentatonska kiselina se smatra antioksidantom nad antioksidantima-lako neutrališe slobodne radikale, helira teške metale, stupa u reakciju s ostalim antioksidansima i regeneriše ih a pri tom nema neželjenih propratnih nus pojava.
U proizvodima za negu lica alfa-lipoična kiselina briše fine linije i bore, smanjuje pore i daje koži zdrav blistav izgled.
Hijaluronska kiselina
Hijaluronska kiselina se pojavljuje kao prirodni ugljeni hidrat u našem organizmu a u većim količinama se nalazi u ćelijama kože.
Od ukupne količine hijaluronske kiseline u telu 50% se nalazi u koži. Njena primarna funkcija je da hrani i hidrira kolagen koji je, kao što znamo, ključni gradivni materijal slojeva i strukture kože. Kolagen koži daje čvrstoću ali je hijaluronska kiselina ta koja je odgovorna za njegovo savršeno djelovanje.
U mladosti, koža sadrži visok procenat hijaluronske kiseline, međutim, kako starimo telo gubi ovaj važan gradivni element pod uticajem raznih nepovoljnih spoljašnjih faktora kao što su zagađenje, UV zračrnje i sl.