Pre toga, možete probati jedan od prirodnih načina lečenja i uklanjana bubuljica sa dekoltea. Evo nekoliko naših saveta.
Šargarepa
Šargarepa sadrži beta karoten koji je vrlo efikasan vitamin kod suzbijanja akni i bubuljica. Ovaj vitamin takođe pomaže u regeneraciji oštećenih tkiva osetljive kože vašeg dekoltea.
Med
Med se može koristiti za uklanjanje akni jer ima antibakterijska svojstva. To može biti najbolji način da se rešite akni na vašem dekolteu. Već nakon prve primene meda direktno na bubuljice, veličina akni se može čak smanjiti do sledećeg jutra.
Sok od limuna
Sok od limuna je kiseli i delotvorni sastojak za akne jer deluje kao prirodni astringent. Iz tog razloga efikasno čisti ulje i prljavštinu.
Sitne bubuljice od sunca i zaštita kože
Sada kada ste svesni da vreme koje provodite na suncu može loše da utiče na vašu kožu i na vaš problem sa bubuljicama, veoma je važno da se na vreme obezbedite i da ukoliko planirate odlazak na more, pobrinete se za adekvatnu negu vaše kože. Da vidimo šta bi sve trebalo da znate kada su kreme za zaštitu od sunca u pitanju.
Kada dođete ispred rafa na kom se prodaju kreme za sunčanje, verovatno vam nastane haos u glavi, jer ne znate kako da izaberete najbolju za vas.
Najbolje bi bilo da birate kreme prema vašem tipu kože, a i evo i kako.
Ukoliko je vaša koža masna ili kombinovana : One osobe koje imaju masnu ili kombinovanu kožu potrebno je da koriste kreme za sunčanje označene kao ne-komedogene kako bi izbegli prekomerno začepljenje pora. Ove kreme za sunčanje pružiće ne-masnu završnu obradu i pomažu u sprečavanju prekomernog sjaja za kožu koja je već masna.
Ukoliko imate suvu kožu: Ako se uvek pitate: „Zašto je moja koža suva?“ verovatno ste genetski predodređeni za ovaj tip kože. Suva koža zahteva različite vrste krema za sunčanje. Oni sa suvom kožom moraju da koriste svakodnevno hidratantnu kremu koja sadrži SPF i najbolje je da pronađu tečnu krema za sunčanje koja se lako i ravnomerno nanosi preko kože.
Osetljiva koža: Osobe sa osetljivom kožom moraju uvek da budu posebno oprezne sa svojim režimom kada je zaštita od sunca u pitanju. Potražite opcije za zaštitu od sunca bez mirisa, jer hemijske dopune mogu izazvati iritaciju već osetljive kože. Pokušajte da koristite hipoalergensku, širok spektar krema za sunčanje i svakako u toku dana više puta je koristite.
Lečenje belih bubuljica od sunca
![Aknolin_mzm_[360x300]px_55anim](https://minutzamene.com/wp-content/uploads/2017/06/Aknolin_mzm_360x300px_55anim.gif)
Sunce, toplo vam je, i normalno je i da se znojite. Kroz znoj se izbacuju toksini iz organizma, što je veoma korisno za vas, ali sa druge strane koža može da dobije one gnojne bele bubuljice i akne .
Nakupljanje prljavštine na telu od spoljnih faktora, u kombinaciji sa znojem, dovodi do toga da se pore začepljuju. To omogućava bakterijama da se brzo množe, i na taj način uzrokuju upalu unutar zidova folikula. Tako se formiraju sitne bele bubuljice od znoja na vašem telu koje mogu da se pojave na licu, leđima ili bilo gde na telu.
Postoji mnogo veliki broj tretmana za bubuljice i akne koji zapravo mogu da vas dovedu u opasnost i povećanu osetljivost na sunce. Postoji određen broj lekova protiv akni koji su povučeni iz prodaje zbog velikog broja strašnih nuspojava, ali jedna od najčešćih pritužbi na određene lekove bila je njegova sklonost da su se kod osoba javile opekotine samo nakon nekoliko minuta provedenog na suncu.
Osim oralnih lekova, postoje i topikalni tretmani koji takođe povećavaju osetljivost na sunce. Verovatno ste već čuli ili ste koristili benzoil peroksidne tretmane, ali ovaj oštar sastojak može takođe da dovede do neprijatnih nuspojava.
Primetićete da se ti proizvodi ne preporučuju za prekomerno izlaganje suncu. To je zato što ti tipovi lekova suše sebum, zatim povećavaju stopu rasta ćelija, ostavljajući vašu kožu podložni sunčevim UV zračenjem bez vraćanja barijere vlage.
Pa da li onda postoje tretmani bez zastrašujućih nuspojava?
Definitivno, ali važno je uvek da koristite zaštitu od sunca pre nego što krenete napolje, bez obzira na vremenske uslove ili godišnje doba. Međutim, postoje i takvi tretmani koji su manje oštri na koži, ali jednako efikasni u čišćenju bubuljica od sunca i akni.
- Salicilna kiselina je prirodni piling i ne isušuje preterano vašu kožu.
- Postoje svetlosni tretmani koji mogu da vam pomognu kod teških akni i bubuljica od sunca, ali taj tretman može da bude veoma skup, a s druge strane, pokazao se veoma efikasnim.Svetlosna terapija za akne deluje tako što ubija bakterije i smanjuje lojne žlezde kako bi se koža oporavila od daljeg izbijanja.Istraživači su otkrili da terapija svetlom može biti efikasna u lečenju upala povezanih sa aknama.Ako se odlučite za terapiju svetlom za lečenje akni i bubuljica od sunca, svakako se dobro raspitajte kod iskusnog dermatologa, pre nego što krenete na terapiju.
Šta bi trebalo još da znate kada je izloženost suncu u pitanju i vreme koje provodite u sunčanju?
Sunce može da uzrokuje hiperpigmentaciju
UV zračenje od sunca uzrokuje stvaranje melanina na koži. To znači da prekomerno izlaganje suncu može dovesti do čestih i uočljivijih tamnih mrlja na koži. Iako postoje laserski tretmani i hemijski pilinzi koji vam mogu pomoći da smanjite izgled tih fleka, oni imaju tendenciju da budu prilično skupi i mogu da traju više nedelja pre nego što rezultati budu vidljivi.Ponekad ovo ipak ima i dobru stranu. Kada potamnite na suncu, a već imate fleke od bubuljica na koži, one će postati gotovo neprimetne…bar na neko vreme!